Na souboj o vítězství hleděl s uctivým odstupem, na vítězného Švýcara Nina Schurtera ztratil více než šest minut. „Jsem rád, že mě zastoupil Ondra Cink, který skončil šestý. Bude to veselejší, když budeme ve špičce dva," pogratuloval Kulhavý na dálku svému mladšímu reprezentačnímu kolegovi.

Jaroslave, co se vlastně stalo?

Pro mě přišel konec po pádu, nevím, jestli to bylo ve druhém, nebo ve třetím kole. Šel jsem na Rollgarden a už jsem měl napůl vycvaklou nohu. Ztratil jsem koncentraci a už jsem šel, ani nevím jak. Nějak jsem tam blbě spadl na koleno, na ruku a těžko jsem se zvedal. Možná že kdyby se mi to stalo někde jinde, tak bych to asi zabalil. Tady jsem to ale chtěl ještě zkusit.

Neměl jste obavy, že by mohl přijít další pád?

Určitě jsem rád, že jsem to nějak dojel do cíle a nespadl ještě jednou. Ruka potom přicházela k sobě a při největší zátěži jsem cítil i koleno. Docela mě v něm píchalo, odřeniny jsem nevnímal.

Jak těžké bylo sebrat motivaci a dokončit závod, když jste uvažoval, že byste ho za normálních okolností vzdal?

Motivace nebyla skoro žádná, co se týče výsledku. Bylo to vyloženě jen o dojetí před skvělými fanoušky a nespadnout.

Asi budete dlouho vzpomínat, kdy jste zajel takhle nevydařený závod, že?

Loni jsem si vybral smůlu taky, ale tenhle pád byla vyloženě moje chyba. S tím se ale nedá nic dělat, třeba v Albstadtu před týdnem vypadli skoro všichni favorité, zůstal jsem tam jen já. Teď se to stalo mně, škoda jen, že zrovna tady v Novém Městě.

Jaké pocity ve vás převládaly pár minut po závodě? Smutek, bolest, nebo snad vztek?

(smích) Asi všechno dohromady, ale to bude snad brzy v pohodě. Teď musím zajít na kontrolu, jestli mi něco není. Myslím, že na tyhle pocity zapomenu brzo.

Vy už jste trochu ztrácel i před svým pádem, postihla vás chvilková krize?

Trochu jsem cítil v jednom sjezdu záda, potřeboval jsem se srovnat. Malinko jsem z čela vystoupil, ale nebylo to nic hrozného. Kluky jsem měl na dohled a výkonnostně jsem se cítil dobře. Věděl jsem, že závod budete dlouhý, síly jsem si šetřil na později.

Co říkáte výsledku Ondry Cinka?

Pro něj to byl doma perfektní závod. Jsem rád, že mě zastoupil. Konečně jsme ve špičce aspoň dva.

Co vás čeká v nejbližší době?

Dám si odpočinek, potom přijde nějaký delší trénink.

Účast na Pražských schodech neplánujete?

Uvidím, jak se vyvine tohle moje zranění. Pořadatelé se mnou počítají, chystám se tam.