Na start druhé disciplíny Žďárské ligy mistrů ročníku vtrhli v neděli hned po skončení evropského šampionátu biatlonistů. A podle očekávání se ve sprintu prosadili domácí lyžaři. Mezi nejlepšími třemi se neobjevilo žádné překvapivé jméno.

Suverén loňského ročníku dvanáctiboje, Miroslav Janošec, si se sprintem poradil ve velkém stylu. Porazil i všechny své oddílové kolegy.

Třetímu Martinu Zachovi i s úroky vrátil těsnou porážku z minulého roku. „Favoritem byl Martin, na sprinty se specializuje. Ale jel hned na začátku, trať měl hodně měkkou. Já jsem startoval naopak až na konci, sníh už ve stínu trošku přituhl,“ liboval si 20letý Janošec.

Ženskou kategorii jasně ovládla Petra Letenská. Pocity vítězky si ale užívala až se zpožděním. „Po dojezdu jsem se špatně podívala do výsledků. Myslela jsem, že mě porazila moje svěřenkyně,“ usmívala se Letenská.

Jenže Lucie Hájková, kterou bývalá závodnice trénuje, ztratila na svoji trenérku přes dvacet vteřin. Mezi ně se ještě vklínila druhá Daniela Procházková. „Čas pod čtyři minuty by byl lepší. Jenže to člověk zjistí až po dojezdu,“ litovala 33letá vítězka dvou vteřin navíc.

Výsledky 2. disciplíny 8. ročníku ŽLM – lyžařský sprint 1,5 km volně: Muži: 1. Miroslav Janošec 3:21,91 min, 2. Jiří Ročárek 3:27,54, 3. Martin Zach 3:32,05. Ženy: 1. Petra Letenská 4:01,86, 2. Daniela Procházková 4:16,86, 3. Lucie Hájková 4:22,54.