„Pocitově to nebylo po náročném Tour de Ski špatné, ale do ideálu to má rozhodně daleko. V koutku duše jsem ale doufal v lepší výsledek," posteskl si.

Do karet mu prý nenahrálo sobotní sněžení, na něj se však nevymlouval. „Chumelenice k běžeckému lyžování patří, myslím, že podmínky byly ale pro všechny podobné."

Individuální závod začal pomaleji, pak se lepšil, litoval však, že nedokázal v závěru zrychlit. „Brzy mě dojel Nor, co startoval za mnou (Mathias Rundgreen pozn. autora). Bohužel pak začal tuhnout, kdyby to byl někdo lepší, mohl jsem se vytáhnout k lepšímu výsledku. Já jsem však neměl sílu, abych jel sám," přiznal.

V nedělní štafetě pak rozjížděl pozici českého týmu a na svém úseku byl dost vidět. Dokonce se objevil i na čele. „To vyplynulo ze situace. Vyjel jsem ze stopy a nemohl se do ní vrátit. Tak jsem musel předjet dva závodníky, pak jsem se zase vrátil dovnitř skupinky," smál se Jakš a dodal: „Škoda, že jsem v závěru nabral trochu ztrátu. Párkrát mi podklouzla lyže, to se projevilo."

Češi nakonec prohráli boj o desítku s Finy, dokázali však porazit Švédy.