Nejlepší česká biatlonistka současnosti Markéta Davidová si závody v prázdném areálu nedovede představit. „Bude to smutný,“ odvětila na dotaz Deníku. „Ale je tady nějaké rozhodnutí, které musíme respektovat. Víc se k tomu vyjadřovat nechci,“ dodala.

Její reprezentační kolega Michal Krčmář projevil názor na svém instagramu. „Najdi rozdíl!“ napsal stříbrný olympijský medailista k fotkám, kde bylo na jedné prázdné hlediště Vysočina Areny, a na druhé plné. „Snažím se pochopit a přijmout rozhodnutí vlády. Zatím se mi to nepovedlo. Také se snažím najít nějaké přirovnání, které vystihne závodění v Novém Městě na Moravě bez fanoušků. A našel: bude to jako sex bez orgasmu.“

Takhle se v minulosti fandilo při SP v biatlonu! Tentokrát budou ochozy v Novém Městě prázdné.
Podívejte se, o co letos přišla Vysočina Arena

Další reprezentantka Eva Kristejn Puskarčíková k tomu dodala: „Bez orgasmu a druhé osoby.“

Po poměrně úspěšném mistrovství světa se čeští reprezentanti těšili na závody v domácím prostředí jako na druhý letošní vrchol. Nejvíce asi Michal Šlesingr, který se touto sezonou loučí s kariérou. „Nemyslím si, že biatlon je větší riziko než letiště, tak mě překvapilo, že zatímco biatlonu naše vláda zakázala diváky, tak na letišti nezakázala cestující. Vždyť by přece společnosti mohly bez problémů létat bez nich. Připadá mi to jako takové populistické gesto, jak vládě na lidech záleží, což mě vlastně u populistické vlády překvapit nemůže,“ nebral si na sociálních sítích servítek zkušený závodník.