Souboj tabulkových sousedů byl pro Hippos extrémně důležitý, protože právě na Klobouky, které byly před utkáním na osmé příčce, poslední postupové do play-off, ztrácel tři body. Pokud Hroši nechtěli, aby jim zbytek pelotonu odskočil, bylo potřeba naplno bodovat.

A to se povedlo, o konečné výhře 6:4 však florbalisté Žďáru rozhodli až ve třetí třetině, kdy dokázali definitivně zlomit odpor houževnatého soupeře. Tabulku soutěže, ale také další výsledky 10. kola si můžete přečíst ve čtvrtečním vydání týdeníku Vysočina.

ŽĎÁR N. S. – KLOBOUKY 6:4

Branky: 15. O. Dvořák, 35. Haman, 44. F. Dvořák, 47. Ušák, 53. O. Dvořák, 57. Haman – 38. Zbořil, 42. Líznar, 48. Zbořil, 54. Gregr. Rozhodčí: Brejcha, Husák. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 64. Třetiny: 1:0, 1:1, 4:3. Hippos Žďár nad Sázavou: Kratochvíl – F. Dvořák, Haman, Ušák, Hrubý, Staněk, O. Dvořák, Petříček, Tlustoš, Halm, Zeisel, Příhoda, Karásek.