Hroši ze Žďáru nad Sázavou nestačili na Gullivers Brno ani ve třetím čtvrtfinále play-off a jejich snažení ve vyřazovacích bojích je u konce. „Všechny tři zápasy si byly podobné. Zodpovědně jsme bránili, bohužel nám ale nezbyly síly na útočení. Alespoň jedno vítězství jsme však uhrát mohli. Celou sérii musím i tak hodnotit pozitivně. V deseti lidech jsme byli schopní vzdorovat silnému soupeři a v žádném ze zápasů jsme vyloženě nevyhořeli," bilancuje hrající kouč Filip Dvořák.

Hladce 3:0 na zápasy podlehla svému sokovi z Paskova i Bystřice nad Pernštejnem, v play-down však poražený pokračuje v dalších bojích.

Bystřičtí o víkendu narazí na poslední tým po základní části Frýdek-Místek. „Oproti loňsku došlo ke změně, protože se vyšší soutěže reorganizují. Pro „finalisty" play-down to znamená, že se my nebo Frýdek udržíme," říká trenér Jaroslav Dufek.

Bez šance nebude v sérii na tři vítězné duely ani poražený. Toho čeká baráž s horším z divizní dvojice Horní Suchá Snipers Třebíč (aktuálně 2:0 na zápasy). „Vítěz tohoto souboje postoupí do Národní ligy, poražený odehraje baráž s námi nebo Frýdkem. Doufám, že se na Frýdek připravíme lépe než na Paskov a sezonu ukončíme ještě před baráží," přeje si Dufek.

Důležitý sobotní duel začíná v Bystřici ve 14 hodin. Kouč by měl mít k dispozici i oba klíčové útočníky Prášila s Chocholáčem. Těm v neděli startuje divizní fotbalové jaro. „Hrají ve tři v Tasovicích, my nastoupíme od dvou ve Frýdku, takže je jasné, že v neděli s námi nepojedou," vysvětluje.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF

GULL. BRNO ŽĎÁR N. S. 4:2

I třetí duel se nesl ve stejném duchu. Brno útočilo, Žďár bránil, spoléhal na brejky a nabídnuté přesilovky. Po jedné z nich Tlustoš šťastnou střelou hranou čepele z 31. minuty vyrovnal na 1:1, Brno však rychle zareagovalo a bez větších obtíží vyhrálo 4:2. „V prvních dvou třetinách jsme zbytečně a lacině ztráceli vybojované balonky. Soupeř předvedl nejslabší výkon v sérii, ale na nás to bohužel stačilo. V útoku jsme byli bezzubí, v obraně jsme nepochopitelně nedokázali zabránit dvěma gólům ze standardních situací," ohlíží se za třetí bitvou Filip Dvořák.

Branky a nahrávky: 6. Vancl, 35. Novotný, 46. Novotný, 48. Konečný 31. Tlustoš (Melichar), 59. Halm (O. Dvořák). Diváci: 87. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:1. Konečný stav série: 3:0, postupuje Brno.

Žďár n. S.: Kratochvíl F. Dvořák, Kafka, Petříček, Tlustoš, Melichar, O. Dvořák , Halama, O. Zerák, Halm, Haman.

SEMIFINÁLE PLAY-DOWN

BYSTŘICE PASKOV 8:9

Domácí začali dobře, vedli 2:0 a 3:2, ale po dvou slepených gólech hostů z 24. minuty už jen doháněli těsné manko. Přes veškerou snahu a snížení na 8:9 už zápas do prodloužení nedovedli. „Působili jsme dnes trochu nervózně, míček nás moc neposlouchal a hlavně jsme byli nedůrazní v našem obranném prostoru," shrnuje trenér Jaroslav Dufek hlavní důvody porážky číslo tři.

„Paskov byl v celé sérii nahecovanější než my, držel pohromadě, na jeho hráčích bylo vidět, že se chtějí za každou cenu zachránit. Sérii vyhrál zaslouženě. Důležitým faktorem bylo, že měl lepšího gólmana, který tým v úvodních dvou zápasech podržel," dodává Dufek.

Branky a nahrávky: 7. Chocholáč (Prášil), 12. Zavadil, 23. Dvořák (Chocholáč), 27. Dvořák (Chocholáč), 41. Prášil (Dvořák), 53. Prášil (Dvořák), 56. Procházka (Dvořák), 58. Dvořák (Chocholáč) 13. Janešík, 15. Glogar, 24. Pecek, 24. Kožušník, 36. Bonczek, 44. Bonczek, 48. Karola, 51. Sležka, 58. Kožušník. Diváci: 98. Třetiny: 2:2, 2:3, 4:4. Konečný stav série: 0:3, zachránil se Paskov.

Bystřice: Paleček Procházka, Chocholáč, Mazánek, Musil, Dvořák, Fafílek, Trentin, Prášil, Fryšavský, Zítka, Mach, Zavadil.