Úkol bohužel nezvládli, výhra 6:5 až v nastaveném čase nakonec byla na postup do vyřazovací části málo, na Hrochy tak po roce opět čekají záchranářské boje v play-down.

TŘEBÍČ – ŽĎÁR N. S. 5:6 pp

Po většinu času rozhodujícího zápasu tahali Hroši za kratší konec provazu. Nad vodou je držela především střelecká produktivita veterána Tlustoše, který zaznamenal hattrick. Dva body za výhru v prodloužení však na postup nestačily, v prvním kole play-down tak na florbalisty Žďáru čeká poslední tým základní části z Horní Suché.

„Důležitost utkání nám asi svazovala ruce. Jinak si tu spoustu nepřesností v naší hře nedokážu vysvětlit. Naštěstí na tom byl soupeř podobně a tak jsme byli celý zápas ve hře. Uvidíme jestli budou dva body stačit,“ říkal těsně po utkání hrající kouč Hrochů Filip Dvořák. Jak se po výsledku v Kloboukách ukázalo, dva body byly na postup málo.

Branky: 4. Vlach, 20. Dlabač, 23. Blažek, 26. Sýkora, 42. Macálka – 11. Tlustoš, 24. Staněk, 33. Haman, 39. Tlustoš, 57. Tlustoš, 61. Haman. Rozhodčí: P. Hála, V. Hála. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Diváci: 84. Třetiny: 2:1, 2:3, 1:1 – 0:1. Hippos Žďár n. S.: Kratochvíl – Příhoda, F. Dvořák, Tlustoš, Ušák, Petříček, O. Dvořák, Karásek, Staněk, Haman, Kafka, Hrubý, Halm, Zeisel.

Další výsledky závěrečného 22. kola základní části Národní ligy – skupiny Východ: Gull. Brno – Opava 5:3, Klobouky – Svitavy 2:6, Rožnov p. R. – Kopřivnice 6:2, Hluk – Telnice a FBC Letka – Horní Suchá hráno až po uzávěrce.

1. Telnice 21 16 0 1 4 171:92 49
2. Gull. Brno 22 13 3 1 5 119:99 46
3. FBC Letka 21 14 1 1 5 130:108 45
4. Rožnov p. R. 22 13 1 1 7 116:90 42
5. Hluk 21 10 4 0 7 157:150 38
6. Kopřivnice 22 9 4 2 7 140:121 37
7. Svitavy 22 8 1 3 10 127:143 29
8. Klobouky 22 8 1 1 12 114:128 27