Duel dvou celků ze spodních pater tabulky zvládla, i když si ve třetí třetině přidělala starosti. „Z jasného zápasu jsme nedůslednou hrou před bránou udělali zbytečně drama. Proti Ostravě jsme v neděli nestačili rychlostně ani technicky. Problémy nám dělaly rychlé protiútoky hostů,“ uznal trenér Jaroslav Dufek.

To Žďár měl výrazně jednodušší roli. O víkendu měl jako jediný ve třetí nejvyšší soutěži volno, a tak se mohl pečlivě připravit na derby s Havlíčkovým Brodem. Opak byl ale pravdou. Odpočatý domácí favorit na poslední celek soutěže nestačil, třikrát inkasoval ve vlastní přesilovce a daroval Drakům nečekané první vítězství v sezoně.

BYSTŘICE – MVIL OSTRAVA 6:13

Branky a nahrávky: 5. Chocholáč (O. Dvořák), 10. O. Dvořák (Chocholáč), 30. O. Dvořák (Prášil), 32. Prášil (Chocholáč), 38. O. Dvořák (Prášil), 39. Prášil (Chocholáč) – 5. Matěj, 6. Kalous, 15. Šrámek, 27. Bräuer, 31. Bräuer, 34. Tomiczek, 37. Gurkovský, 44. Bräuer, 45. Kezua, 49. Bräuer, 51. Kozelský, 51. Gurkovský, 60. Bräuer. Třetiny: 2:3, 4:4, 0:6.

PASKOV – BYSTŘICE 6:9

Branky a nahrávky: 2. Kožušník, 26. Kožušník, 42. Šodek, 42. Pecek, 43. Klega, 52. Růžička – 8. O. Dvořák (Prášil), 10. Procházka (Prášil), 25. Chocholáč (O. Dvořák), 26. Chocholáč (Prášil), 32. Zítka (Prášil), 36. Prášil (O. Dvořák), 44. Sláma (Paleček), 55. Prášil (Mach), 60. Chocholáč. Třetiny: 1:2, 1:4, 4:3.

ŽĎÁR N. S. – H. BROD 5:7

Branky a nahrávky: 7. Haman (Melichar), 16. Karásek (Halm), 38. Haman (Melichar), 54. F. Dvořák (Tlustoš), 59. Melichar (F. Dvořák) – 8. Vlček, 9. Vlček, 24. Přikryl, 28. Přikryl, 45. Vlček (Beránek), 46. Liška (Vlček), 50. Liška (Přikryl). Diváci: 135. Třetiny: 2:2, 1:2, 2:3.

1. MVIL Ostrava 6 5 0 0 1 67:32 15

2. Havířov 6 4 1 0 1 47:31 14

3. Sokol Brno I 6 3 1 1 1 32:23 12

4. Kopřivnice 6 3 0 2 1 40:33 11

5. ŽĎÁR N. S. 6 3 0 1 2 43:42 10

6. Petrovice 7 3 0 0 4 49:53 9

7. Fr.-Místek 5 3 0 0 2 25:30 9

8. BYSTŘICE 6 2 1 0 3 38:41 8