Hrochům zbylo na obrat málo času

Žďár nad Sázavou - Venkovní mizérie pokračuje. Florbalisté žďárského Hipposu ve 12. kole druhé nejvyšší soutěže padli na palubovce druhého Hattricku Brno 7:5 a z pěti výjezdů si připsali čtvrtou porážku. Proti favorizovaným Jihomoravanům se Hroši probrali až v poslední dvacetiminutovce, která už ale na zvrat nestačila.

12.12.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

"Domácí vyhráli zaslouženě. My jsme odehráli slušně pouze konec třetí třetiny a to dnes na body nestačilo,“ uvedl trenér Filip Dvořák, jehož tým zůstává na pátém místě.

HATTRICK BRNO ŽĎÁR N. S. 7:5

Utkání začalo poměrně opatrně a ani jedno z mužstev se nikam netlačilo.

První udeřili hosté, když Melichar využil nabídnutou početní výhodu. Vstřelená branka hostitele probrala a Hattrick začal rázem více tvořit hru. Po několika ranách z dálky, s nimiž si brankář Macháček bezpečně poradil, udeřil po křížné nahrávce Felkl. V 17. minutě se navíc prosadil přes dva bránící hráče Ondráček a do kabin se šlo za stavu 2:1.

Začátek druhé části nezastihl Hrochy v dobrém rozpoložení. Brňané toho dokázali plnohodnotně využít a díky využitým přesilovým hrám a dalším pohledným akcím vedli už 6:1. Žďár v tu chvíli na hřišti téměř neexistoval, a tak bylo jasné, že pokud bude chtít s výsledkem ještě něco udělat, bude muset otočit kormidlem o 180 stupňů. „Stáhli jsme hru na dvě lajny a ta kvalita se projevila,“ označil hlavní taktickou změnu Filip Dvořák, jehož mužstvo vstoupilo do závěrečného dějství plné odhodlání. Po zásazích Melichara a vlastním gólu to bylo 6:3 a domácí kouč hasil celou situaci oddechovým časem. Po něm už se Jihomoravané vzchopili, zvýšili na 7:3, a i když v koncovce ještě dvakrát inkasovali, o vítězi nebylo pochyb. „Už v první třetině jsme nedodržovali to, co jsme si řekli. Ale stav 2:1 byl ještě dobrý. Bohužel druhá třetina byla opět hodně slabá a Hattrick nám utekl na rozdíl pěti branek. Nutno podotknout, že jsme jim góly nabídli svým nedůrazem. Pak mě mrzí dva góly v oslabení, které byly hodně nešťastné. Příslibem do dalších zápasů je výkon ve třetí části, kdy jsme naším výkonem dokázali zápas zdramatizovat,“ zhodnotil Dvořák utkání pro klubový web.

Branky a nahrávky Žďáru: 6. Melichar (Imramovský), 45. Melichar (Haman), 47. Bolf vlastní, 56. Kos (O. Dvořák), 60. M. Zerák (Kos). Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. Diváci: 72. Třetiny: 2:1, 4:0, 1:4.Žďár nad Sázavou: Macháček F. Dvořák, O. Dvořák, Karásek, Příhoda, Melichar, Imramovský, Tlustoš, O. Zerák, M. Zerák, Haman, Kos, T. Dvořák, Turinský.

Autor: Jiří Bubák

12.12.2011 VSTUP DO DISKUSE

Jeden z největších rybníku Vysočiny ukázal, co skrývá pod hladinou. Rybáři vylovili například kapry, sumce, okouny, štiky, amury, marény i tolstolobiky.
50

Rybáři vylovili Veselský rybník

Spělkovští volili v budově místního obecního úřadu.
9

Ve Spělkově vyhrál Okamura

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

OBRAZEM: Rybáři volili v pátek, v sobotu lovili rybník

Vojnův Městec – Už v pátek volili rybáři z vojnoměsteckého Rybářského spolku M.

Šel jsem volit, abych si později nemusel nadávat, prohlásil senior

Rokytno – K volební místnosti se vydali i ti, jejichž pohyblivost je kvůli zdravotním komplikacím značně omezena. „Letošní volby jsem si nemohl nechat ujít,“ vyjádřil se sedmašedesátiletý Oldřich Tatíček z Rokytna, který je odkázán na invalidní vozík.

Manželé z Třeště využili ve Žďáře voličské průkazy

Žďár nad Sázavou – Hned úderem 14. hodiny v pátek 21. října začali lidé ve Žďáře hlasovat pro své favority do sněmovních voleb. Někteří i chvilku čekali - o pár minut dříve přišli třeba první voliči, jejichž volební místností je ve žďárském gymnáziu. Po 14. hodině se hned začali trousit další.