"Domácí vyhráli zaslouženě. My jsme odehráli slušně pouze konec třetí třetiny a to dnes na body nestačilo,“ uvedl trenér Filip Dvořák, jehož tým zůstává na pátém místě.

HATTRICK BRNO ŽĎÁR N. S. 7:5

Utkání začalo poměrně opatrně a ani jedno z mužstev se nikam netlačilo.

První udeřili hosté, když Melichar využil nabídnutou početní výhodu. Vstřelená branka hostitele probrala a Hattrick začal rázem více tvořit hru. Po několika ranách z dálky, s nimiž si brankář Macháček bezpečně poradil, udeřil po křížné nahrávce Felkl. V 17. minutě se navíc prosadil přes dva bránící hráče Ondráček a do kabin se šlo za stavu 2:1.

Začátek druhé části nezastihl Hrochy v dobrém rozpoložení. Brňané toho dokázali plnohodnotně využít a díky využitým přesilovým hrám a dalším pohledným akcím vedli už 6:1. Žďár v tu chvíli na hřišti téměř neexistoval, a tak bylo jasné, že pokud bude chtít s výsledkem ještě něco udělat, bude muset otočit kormidlem o 180 stupňů. „Stáhli jsme hru na dvě lajny a ta kvalita se projevila,“ označil hlavní taktickou změnu Filip Dvořák, jehož mužstvo vstoupilo do závěrečného dějství plné odhodlání. Po zásazích Melichara a vlastním gólu to bylo 6:3 a domácí kouč hasil celou situaci oddechovým časem. Po něm už se Jihomoravané vzchopili, zvýšili na 7:3, a i když v koncovce ještě dvakrát inkasovali, o vítězi nebylo pochyb. „Už v první třetině jsme nedodržovali to, co jsme si řekli. Ale stav 2:1 byl ještě dobrý. Bohužel druhá třetina byla opět hodně slabá a Hattrick nám utekl na rozdíl pěti branek. Nutno podotknout, že jsme jim góly nabídli svým nedůrazem. Pak mě mrzí dva góly v oslabení, které byly hodně nešťastné. Příslibem do dalších zápasů je výkon ve třetí části, kdy jsme naším výkonem dokázali zápas zdramatizovat,“ zhodnotil Dvořák utkání pro klubový web.

Branky a nahrávky Žďáru: 6. Melichar (Imramovský), 45. Melichar (Haman), 47. Bolf vlastní, 56. Kos (O. Dvořák), 60. M. Zerák (Kos). Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. Diváci: 72. Třetiny: 2:1, 4:0, 1:4.Žďár nad Sázavou: Macháček F. Dvořák, O. Dvořák, Karásek, Příhoda, Melichar, Imramovský, Tlustoš, O. Zerák, M. Zerák, Haman, Kos, T. Dvořák, Turinský.