I.NHBL MUŽŮ FINÁLE

MALENOVICE SK JIHLAVA 0:5

(stav série 1:2)

První patnáctiminutovka se nesla v duchu optické převahy Malenovic, kterým hosté nabízeli tlak svou nedisciplinovaností. Ovšem i v několika nevýhodách jednoho hráče v poli si Jihlava věděla s ofenzivou domácích rady, a tak se skóre pohnulo až v prostředním dějství. Výběr SK se pomalu, ale jistě začal osmělovat a dusno začínalo být i před malenovickým gólmanem Ternou. Ten sice vytasil pár dobrých zákroků, ale na střelu Zeleného a šikovnou teč Smutného z 23. minuty neměl nárok. Srovnat mohl domácí Věchet, jenže v samostatném úniku na Humlíčka nevyzrál.

Jihlavští se nastartovali k důležité výhře skvělým úvodem poslední třetiny. První formace se dostala do tlaku, který vyústil Dankovým gólem na 2:0. To domácí zaskočilo, a než se znovu rozkoukali, museli po Javorkově dorážce dohánět tříbrankové manko. A protože v jihlavské brance stál výtečný Humlíček, skóre se měnilo znovu jen díky hráčům z Vysočiny. Svou druhou trefu v utkání si po kombinaci se Zeleným a Brázdou připsal Smutný, pátý úspěch hostů zaznamenal Procházka.

„Musím pochválit celý tým, fantastický výkon navíc podal brankář Humlíček. Odehráli jsme výborný zápas a nebýt zbytečných vyloučení, nedostaly by se Malenovice tolik do hry. V poslední třetině jsme ale dokázali konečně zužitkovat nějaké šance a dotáhnout tak zápas do vítězného konce," komentuje spokojený kapitán Jihlavy Roman Smutný.

Branky a nahrávky:23. Smutný (Zelený), 31. Danko (Píbil, Střecha), 34. Javorka (Třetina, Vávrů), 42. Smutný (Brázda, Zelený), 45. Procházka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Střely: 34:26. Třetiny 0:0, 0:1, 0:4.

MALENOVICE SK JIHLAVA 3:2

(stav série 2:2)

Jihlavským první část nedělního utkání nevyšla. Nejen že se dostali hned čtyřikrát na trestnou, ale hlavně nedokázali ubránit už ve 2. minutě ubránit Konvičku, který propálil Humlíčka. Druhý gól si domácí schovali do dvojnásobné přesilovky, kterou využil Hofrichter.

Hosté ale od druhé části začali diktovat tempo hry. Pomohla jim k tomu i brzká branka důrazného Třetiny. Pak měl na holi vyrovnání Brázda, ale pálil mimo. Stejný hráč pak složil úspěšně reparát, když nepohrdli nabídkou Jobáka. A brankář Terna ještě musel do konce třetiny předvést několik výborných zákroků, aby udržel vyrovnaný stav.

Stejný průběh nabídlo i závěrečné dějství. Hosté se snažili využít euforie z vyrovnání stavu a domácí pouze čekali na případnou chybu svého soupeře. Ani jeden z celků ale skórovat nedokázal a vše se již schylovalo k prodloužení, když se Věchet dvě vteřiny před koncem dostal na červené čáře k balonku, udělal několik kroků a z mezikruží trefil prostor mezi tělem a rukou Humlíčka. Na světelné tabuli již svítil čas 15:00, rozhodčí se ale k překvapení hostů rozhodli branku uznat.

„O závěru zápasu snad ani nemá cenu se bavit. Z našeho pohledu padl gól vteřinu dvě po čase. Bohužel domácí nemají sirénu a rozhodčí si čas pořádně nehlídali. Nedá se nic dělat, musíme se soustředit na domácí zápas a v něm uspět. Odehráli jsme tady dvě dobrá utkání a na to musíme navázat," doplnil rozčarovaný Roman Smutný.

Branky a nahrávky:2. Konvička (Říman), 11. Hofrichter (Konvička, Věchet), 45. Věchet 17. Třetina (Javorka), 25. Brázda (Jobák, Třetina). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Střely: 32:34. Třetiny 2:0, 0:2, 1:0.
SK Toptrans Jihlava:
Humlíček Homola, Blaško, Gregor, Dlabaja, Zelený, Došek Střecha, Danko, Píbil, Třetina, Vávrů, Javorka, Brázda, Smutný, Jobák, Procházka.