Výraznou měrou k tomu přispívají jak vlastní odchovanci, tak nové tváře v sestavě, jež mají za sebou bohatou mládežnickou reprezentační kariéru.

„Máme za sebou mimořádně náročný program. Sehrát za čtyři dny pět takovýchto zápasů je velmi náročné. Prodloužený víkend zakončujeme s bilancí dvou vítězství nad Bratislavou, výhrou nad Frýdkem a prohrou s Duklou a Plzní. I přesto, že výsledky v přípravě jsou nepodstatné, je vidět, že jdeme nahoru," říká v rozhovoru trenér Pavel Hladík.

Memoriál Josefa Smékala je minulostí, co vám ukázalo měření se špičkovými týmy?

Přestože jsme na začátku přípravy, tým má obrovský potenciál. Nově příchozí hráči dokázali, že by pro nás mohli být přínosem.

Před turnajem jste přivedli novou brankářskou jedničku. Velkou rybu, která má s Duklou Praha a mládežnickou reprezentací už něco za sebou. Jak se vám jevil Tomáš Suchý?

Tomáš Suchý opravdu ukázal, že jde o vynikajícího gólmana. I díky jeho přispění jsme dokázali porazit Frýdek-Místek, který bude rozhodně patřit k favoritům české extraligy. Navíc jeho přínos je nejen herní, ale i mentální, protože velmi dobře působí na hráče. Jeho příchod je na spadnutí. (Podle informací Deníku, by měl být Suchého přestup do Nového Veselí dotažen do konce týdne, pozn. autora).

Domácímu publiku se ukázal další novic Gabriel Hricišon. Splňuje očekávání?

Gabriel určitě ukázal, že je kvalitní hráč, nicméně ho limitovalo drobné zranění nohy, proto věříme, že jeho výkony půjdou ještě nahoru.

Ale nebavme se jen o posilách. Kdo z novoveselských hráčů udělal za poslední čtvrtrok největší pokrok?

Naším nejlepším hráčem na turnaji byl Michal Štikar, který vlastně do áčka naskočil až na jaře. Na turnaji nás však táhl, hlavně jeho ofenzivní schopnosti mě velmi potěšily. Velmi dobře se jevila i trojice mladíků Bartůněk, Němec, Melichar. Ale prakticky všichni hráči ukázali velkou chuť do hry, nikdo nás nezklamal.

Jaký je nejbližší program týmu?

V sobotu jedeme na mezinárodní turnaj do Rakouska, který odehraje mírně zúžený kádr. Budeme se snažit posunout naši hru dál.

Kolika hráčů se zúžení dotkne?

Asi čtyři kluci, kteří byli na memoriálu, nepojedou. Ale dveře se jim tím nezavírají, definitivní to pro ně ještě není.

Vaše spolupráce s regionálními celky bude pokračovat?

Určitě. A to jak s Velkým Meziříčím, tak i s ostatními kluby z okolí. Spolupráce se s nimi za poslední roky výrazně zvýšila. V případě přebytku našich hráčů budeme upřednostňovat tyto kluby.

-----------------

Změny v kádru

Příchody: Gabriel Hricišon (přestup z MHK Košice), Martin Kovařík (hostování ze Zruče n. S.), David Melichar, Ondřej Němec a Michal Ženatý (všichni přeřazeni z dorostu), Tomáš Suchý (v jednání blízko dohody přestup z Dukly Praha).

Odchody: Petr Najman (ukončení činnosti), David Šůstek (hostování do Dukly Praha), Martin Hajčman (přestup do KP Brno), Ladislav Čekal (přesun do realizačního týmu trenér brankářů), Vít Černý (ukončení hostování z Chrudimi).