Výraznou měrou k tomu přispívají jak vlastní odchovanci, tak nové tváře v sestavě, jež mají za sebou bohatou mládežnickou reprezentační kariéru.

„Máme za sebou mimořádně náročný program. Sehrát za čtyři dny pět takovýchto zápasů je velmi náročné. Prodloužený víkend zakončujeme s bilancí dvou vítězství nad Bratislavou, výhrou nad Frýdkem a prohrou s Duklou a Plzní. I přesto, že výsledky v přípravě jsou nepodstatné, je vidět, že jdeme nahoru," říká v rozhovoru pro Deník trenér Pavel Hladík.

Memoriál Josefa Smékala je minulostí, co vám ukázalo měření se špičkovými týmy?

Je důležité, že hráči dostali po kondičním soustředění odměnu v podobě dobrých výkonů s elitou. Pokud budou nadále přistupovat k tréninku takto, budeme se stále lepšit. Je velmi důležité, aby nepřišlo uspokojení, ale naopak, aby tyto výsledky fungovaly jako motivace do další práce. Přestože jsme na začátku přípravy, tým má obrovský potenciál. Nově příchozí hráči dokázali, že by pro nás mohli být přínosem.

Před turnajem jste přivedli novou brankářskou jedničku. Velkou rybu, která má s Duklou Praha a mládežnickou reprezentací už něco za sebou. Jak se vám jevil Tomáš Suchý?

Tomáš Suchý opravdu ukázal, že jde o vynikajícího gólmana. I díky jeho přispění jsme dokázali porazit Frýdek-Místek, který bude rozhodně patřit k favoritům české extraligy. Navíc jeho přínos je nejen herní, ale i mentální, protože velmi dobře působí na hráče. Jeho příchod je na spadnutí. (Podle informací Deníku, by měl být Suchého přestup do Nového Veselí dotažen do konce týdne, pozn. autora).

Domácímu publiku se ukázal další novic Gabriel Hricišon. Splňuje očekávání?

Gabriel určitě ukázal, že je kvalitní hráč, nicméně ho limitovalo drobné zranění nohy, proto věříme, že jeho výkony půjdou ještě nahoru.

Ale nebavme se jen o posilách. Kdo z novoveselských hráčů udělal za poslední čtvrtrok největší pokrok?

Naším nejlepším hráčem na turnaji byl Michal Štikar, který vlastně do áčka naskočil až na jaře. Na turnaji nás však táhl, hlavně jeho ofenzivní schopnosti mě velmi potěšily. Velmi dobře se jevila i trojice mladíků Bartůněk, Němec, Melichar. Ale prakticky všichni hráči ukázali velkou chuť do hry, nikdo nás nezklamal.

Jaký je nejbližší program týmu?

V sobotu jedeme na mezinárodní turnaj do Rakouska, který odehraje mírně zúžený kádr. Budeme se snažit posunout naši hru dál.

Kolika hráčů se zúžení dotkne?

Asi čtyři kluci, kteří byli na memoriálu, nepojedou. Ale dveře se jim tím nezavírají, definitivní to pro ně ještě není.

Vrátím se k vašemu rezervnímu týmu. Ten jste po ročním fungování zrušili. Proč?

Bohužel jsme byli nuceni ho zrušit, protože několik hráčů ukončilo hráčskou kariéru. Navíc jsme se letos chtěli plně soustředit na úspěch našeho A-týmu.

Osu kádru tvořili mladíci. Co bude s hráči, již už nepatří do mládeže a ještě nedosahují úrovně mužského áčka?

V současné době se to týká pouze Martina Sedláka, a ten zřejmě zamíří na hostování do nějakého okolního týmu z nižších soutěží.

Takže spolupráce s regionálními celky bude pokračovat?

Určitě. A to jak s Velkým Meziříčím, tak i s ostatními kluby z okolí. Spolupráce se s nimi za poslední roky výrazně zvýšila. V případě přebytku našich hráčů budeme upřednostňovat tyto kluby. Naší motivací pro příští sezonu však je postavit rezervu znovu.

Není to škoda, že jste ho nyní rozpustili, když si hráči hned v první sezoně zajistili postup do II. ligy?

Nebrali jsme to tak, že chceme postoupit, protože na druhou ligu už je potřeba mnohem víc hráčů. Za béčko z drtivé většiny nastupovali naši aktivní starší dorostenci. Hlavní snahou bylo, aby si mládežníci zvykali na mužskou házenou.