Pane Hladíku, jak jste byl spokojen s průběhem zimní přípravy?

Určitě se dá hovořit o spokojenosti. Zúčastnili jsme se dvou velice dobře obsazených turnajů, na nichž jsme sehráli zápasy s kvalitními soupeři. Výsledkově jsme je zvládli, ale je třeba mít stále na zřeteli, že šlo pouze o přípravu. Až samotné extraligové boje ukáží, jak dobře jsme připraveni.

Fyzickou část přípravy všichni hráči také splnili?

Myslím si, že ano, zranění se nám naštěstí vyhýbala. Nějaké nemoci v souvislosti s řádící chřipkou se samozřejmě objevily, ale byly to vyloženě jednorázové případy. Větší starosti přišly až v tomto týdnu.

Můžete být konkrétnější, jakého byly rázu?

Daniel Zourek dostal v pondělí nabídku z Německa, konkrétně z druholigového Rostocku. V úterý proto odcestoval na třídenní testy, po nichž se ukáže, zda s ním můžeme počítat i pro jarní část, nebo zda odejde vyzkoušet kvalitní německou soutěž.

Pro váš kádr by byla ztráta jedné z opor základní sestavy velkým oslabením?

Byla by to pro nás velká komplikace, Dan je jedním z klíčových mužů základní sestavy.

Pokud by Zourek odešel, nahradíte jej z vlastních řad, nebo se už poohlížíte po případném posílení?

Jelikož o této situaci víme teprve od pondělí, intenzivně o tom jednáme. Na domácí nedělní zápas s Plzní by Dan ještě měl nastoupit, odejít by měl až po něm, takže případná nová posila by určitě dorazila až na další kolo. V podstatě jsou jen dvě možnosti, někoho přivést, nebo to zkusit bez Dana.

Na druhou stranu je zájem z Německa velkým oceněním práce celého klubu. Neobáváte se trošku toho, že další nabídky pro vaše mladé a talentované hráče mohou následovat?

My ale máme výhodu v tom, že těch talentů, kteří jsou připraveni naskočit do áčka každý rok vyprodukujeme hned několik. V každém ročníku jsou to minimálně čtyři hráči, kteří jsou výsledkem našeho rozhodnutí, věnovat se v první řadě mládeži. Na druhou stranu v České republice, snad s výjimkou Plzně a Dukly, ti hráči nemají kam jít, nenajdou tam vyšší sportovní motivaci. V úvahu tak připadá jedině zahraničí, a to se přece jenom bavíme trošku o něčem jiném.

V zimě jste do kádru přivedli dvě nové posily, mladé hráče Tomáše Nejdla a Jiřího Kalíka. Počítáte alespoň s jedním z nich do základní sestavy?

Určitý počet minut dostanou, ale na základní sestavu to ani v jednom případě zatím není. Tomáš Nejdl se ale jevil v přípravě velmi dobře, Jirka Kalík je zase vysoký, levoruký hráč s velkou perspektivou. Záleží jen na nich, jak svoji šanci dokážou využít.

Chválil jste i další mladé hráče, naskočí někdo z nich do základu?

Velký posun udělal osmnáctiletý Ondra Skalický, který hlavně na turnaji v Polsku zahrál výborně. U něj to vypadá na základní sestavu. Pokud odejde Dan Zourek, velkou šanci bude mít Martin Přibyl. Na pomezí jsou i Studený, Krčál a Valoušek, kteří vytváří tlak na další hráče.

Do konce základní části zbývá sedm kol. Aktuálně držíte desáté místo, které by znamenalo baráž s vítězem první ligy o místenku v obnovené interlize. K osmé příčce a postupu do play-off vám ovšem také příliš nechybí?

Minimálně chceme udržet současné umístění, byť si dobře uvědomujeme, jak ošidná může být baráž. Naším cílem je proto deváté místo, na které nám chybí jen dva body. Případný postup do play-off by byl splněným snem.

Klíčový proto zřejmě bude pravidelný bodový zisk v domácím prostředí, kde vás čekají čtyři ze sedmi zápasů?

Zvládnout domácí utkání bude naprosto zásadní. Z druhé poloviny základní části už jsou odehrána čtyři kola, v těch jsme získali čtyři body. Když vezmu v potaz, že na podzim jsme čekali sedm kol na první výhru, jsme nyní čtyři body v plusu.

Vidíte v té sedmičce zápasů některý, který by mohl být důležitější než ostatní?

Pro nás to budou stoprocentně domácí souboje s Hranicemi a Frýdkem-Místkem. Zisk čtyř bodů z těchto utkání vidím jako rozhodující pro splnění našich cílů. Pokud v dalších utkáních dokážeme překvapit a ještě urvat něco navíc, mohlo by to znamenat posun na devátou či osmou příčku.

V neděli vás od 10.15 čeká domácí televizní duel s obhájcem mistrovského titulu z Plzně. O síle soupeře není třeba pochybovat, dokážete mistra zaskočit?

Rádi bychom se o to pokusili. Televizní zápasy jsou pokaždé trošku specifické, na podzim jsme to poznali na vlastní kůži. Nyní jsme ale o dost zkušenější, neměli bychom tomu podlehnout. Věřím, že s podporou našich skvělých fanoušků podáme kvalitní výkon a pokusíme se o zázrak.

Sokol Kempa Cup 2017 výsledky:

Starší dorost

Finále: HC Dukla Praha Füchse Berlin 21:23

O 3. místo: Motor Zaporozhye Moscow Selection 22:23.

Konečné pořadí: 1. Füchse Berlin, 2. HC Dukla Praha, 3. Moscow Selection, 4. HC Motor Zaporozhye, 5. RK Gorenje Velenje, 6. TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ, 7. MSPR Siódemka Legnica, 8. B. Braun Gyöngyös KK, 9. ŠKP Bratislava, 10. HK AGRO Topoľčany.

Mladší dorost

Finále: TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ SC DHfK Leipzig 28:22

o 3. místo: TJ SOKOL ŽĎÁR N. S. Füchse Berlin 19:26

Konečné pořadí: 1. TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ, 2. SC DHfK Leipzig, 3. Füchse Berlin, 4. TJ SOKOL ŽĎÁR N. S., 5. HC Dukla Praha, 6. ŠKP Bratislava, 7. MSPR Siódemka Legnica, 8. WAT Fünfhaus Handball, 9. Lokomotiva Brčko, 10. Grundfos Tatabánya KK.