Svěřenci Pavla Hladíka se mohli výhrou nad silnou Litovlí, která netají postupové ambice, rázně přihlásit do hry o vedoucí místo, které katapultuje lídra I. ligy mezi českou smetánku. Hubená porážka 23:24 ale postavila Novoveselské před dvěma těžkými zápasy venku do složité pozice. „Tento zápas potvrdil, že oba týmy jsou kandidáty na první trojku tabulky. Nezbývá mi, než poblahopřát Litovli k důležitému vítězství. Utkání rozhodl širší kádr Litovle a větší zkušenost jejich hráčů. My jsme se i přes velkou snahu nedokázali vypořádat s absencí Pavla Hrona, který nám velmi chyběl. I přesto jsme hlavně v obranné fázi podali slušný výkon. Bohužel v útoku jsme byli hlavně ve druhé půlce chvílemi bezradní," naznačil trenér Hladík hlavní příčiny porážky.

Dobrá defenziva v čele s brankářem Tomášem Suchým, který držel své spoluhráče na dostřel až do posledních vteřin, vlévala do žil diváků v zaplněné bouřící hale stále čerstvou krev. Nejlepší atmosféra široko daleko však zkušeného soka neskolila. „Chtěl bych poděkovat všem fanouškům za hlasitou podporu a věřím, že i přes prohru jsme je naším výkonem potěšili," uvedl viditelně zklamaný Hladík, jenž fanoušky svými gesty často dostával do ještě vyšších obrátek. A měl k tomu pádný důvod. Často vyrovnané střetnutí se totiž lámalo až pět minut před koncem. Po faulu na Michala Štikara dostali domácí výhodu přesilové hry. Okamžitě vyrovnali na 22:22 a po dalším útoku otočili na 23:22. Euforii přibrzdila další příležitost, kterou pohrdli, a místo dvoubrankového vedení Litovel bleskově vyrovnala. Dvě minuty před koncem ztratil tým z Vysočiny šestnáctý míč v utkání a z rychlého útoku inkasoval vítězný gól. A když se Litovel zuby nehty ubránila i poslední zteči, poskočila právě před Nové Veselí do čela druhé nejvyšší soutěže.

I. LIGA MUŽŮ

NOVÉ VESELÍ LITOVEL 23:24

Sestava a branky: Suchý, Sedlák Hricišon 8/5, Kudla 5, Pavel Najman 4, Štikar 2, K. Hajčman 2, Smrčka 1, Bláha 1, Klíma, Melichar, Kazatel, Prokeš, Kovařík. Diváci: 300. Poločas: 13:13.

V. MEZIŘÍČÍ HUSTOPEČE 30:34

Sestava a branky: Kotík, Poul Večeřa 10, Matušík 8, Kaštan 4, Fischer 2/1, Konečný 2, Trojan 2, Živčic 1, Necid 1, Lečbych, Pavliš, Babáček, Kubiš. Poločas: 15:16.

1. Maloměřice 4 3 0 1 108:90 6

2. Kostelec n. H. 4 2 2 0 96:81 6

3. Hustopeče 4 3 0 1 120:107 6

4. Prostějov 4 3 0 1 111:98 6

5. Olomouc 4 2 2 0 99:97 6

6. V. MEZIŘÍČÍ 4 2 1 1 111:109 5

7. Juliánov 4 2 0 2 102:107 4

8. Sokolnice 4 1 1 2 115:110 3