„Po většinu zápasu jsme se dokázali dobře bránit a mrzí mě, že jsme vedení 3:2 a 4:3 nedokázali udržet déle. Domácí by znervózněli a vše mohlo být nakonec úplně jinak,“ říkal smutným hlasem kormidelník Filip Dvořák.

ZNOJMO – HIPPOS ŽĎÁR N. S. 7:6

Domácímu trenérovi chyběl brankář Dobrovolný, mladší z bratrů Zeráků Martin a dlouhodobě zranění obránci Karásek s Veleckým. Hned od úvodního hvizdu bylo patrné, jakým směrem se bude hra vyvíjet. Hroši byli po většinu času v obranném postavení a vyráželi do brejkových situací. Jednu z nich proměnil v 5. minutě Kos po nahrávce novice v týmu Hamana. Vedení však nemělo dlouhého trvání a o minutu později bylo srovnáno. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen Pátek a domácí šli poprvé do vedení šťastnou brankou v přesilové hře. V polovině utkání vsítil gól jeden z nejlepších hráčů Hipposu Ondřej Zerák, který se dobře zorientoval před bránou a bylo tak znovu srovnáno. Obrat ve skóre zaznamenal natřikrát Melichar, jenž využil pohlednou Tlustošovu asistenci v přesilové hře. Zápas jako na houpačce pokračoval i nadále, a dva slepené góly Znojemských přelily optimismus na domácí stranu. Stav po druhé třetině tak byl 4:3.

Úvod třetího dějství vyšel Žďárským. Po třiceti vteřinách srovnal z prostoru před brankou Imramovský. Ještě veseleji bylo o čtyři minuty déle, když přesilovkové komando zařídilo předposlední výsledkový zvrat. Ze vstřeleného gólu se radoval Ondřej Dvořák, to ale ještě netušil, že bude se svými spoluhráči zakrátko znovu dotahovat. Jihomoravané šli brzy do vedení 6:5 a následně zasadili i klíčový sedmý gól po nedorozumění v hostující obraně.

Hroši však nezpanikařili a Ondřej Zerák snížil na rozdíl jedné branky. Šance na srovnání se hostům vyskytla dvě minuty před koncem, když byl vyloučen hráč Znojma a koncovka zápasu pak nabídla napínavou zápletku. Hippos zkoušel i hru bez brankáře Zástěry, ale kýžený gól nevsítil.

„Utkání bylo vyrovnané. Nutno podotknout, že po většinu zápasu jsme byli spíše bránícím týmem, ale domácí jsme do vyložených situací nepouštěli. Mrzí mě, že jsme naše vedení, ať už za stavu 3:2 nebo 5:4 nedokázali udržet déle. Postupem času by se pak určitě i Znojmu hrálo hůř a hůř. Musíme se poučit z chyb, odstranit je a v dalších domácích zápasech snad budeme slavit my,“ okomentoval průběh kouč Filip Dvořák.

Branky a přihrávky Žďáru: Ondřej Zerák 2, Imramovský, Melichar, Ondřej Dvořák, Kos (Filip Dvořák, Tlustoš, Ondřej Zerák, Kos, Pátek, Haman). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Střely na branku 32:27. Diváci: 121. Třetiny: 1:1, 3:2, 3:3. Hippos Žďár nad Sázavou: Zástěra, Filip Dvořák, Ondřej Dvořák, Pátek, Příhoda, Melichar, Imramovský, Tlustoš, Kos, Ondřej Zerák, Haman, Turinský.