Po domácích výhrách 10:3 a 12:1 zvítězili žďárští Hroši v sobotu na půdě bystřického ASK 10:1 a zajistili si třetiligovou příslušnost také pro příští ročník.

„Dá se říci, že to byl podobný zápas jako ty u nás. Zvládli jsme začátek zápasu, po první třetině už jsme vedli 4:0. Hráči Bystřice byli opět hodně odevzdaní, jakoby byli smíření s tím, že v této sérii nemají šanci. Jedinou drobnou kaňkou na zaslouženě vysoké výhře byla inkasovaná branka necelé dvě minuty před koncem,“ zhodnotil rozhodující duel hrající trenér Hrochů Filip Dvořák.

Suverénně zvládnuté play-down výhrou 3:0 na zápasy bylo drobnou náplastí na jinak ne zcela podařené sezoně. Ambice Hipposu byly před začátkem sezony přece jen o něco vyšší.

„To určitě ano, chtěli jsme bojovat o play-off. Zvládnutou sérii s Bystřicí považuji za splněnou povinnost, i když jsme nevěděli jak k tomu bystřičtí hráči přistoupí. Vzhledem ke stavu, v jakém se nacházeli, ale nic jiného nepřipadalo v úvahu. Kluky však musím pochválit, psychicky náročný úkol jsme zvládli, hráli jsme přesně to, co jsme si před sérií řekli, to bylo určitě pozitivem,“ pochvaloval si Filip Dvořák, který už přemýšlí nad další sezonou. „Máme na čem stavět. S Ondrou Melicharem nám odešlo šedesát bodů, přesto jsme ho dokázali nahradit více hráči. Chceme kádr omladit, mladé zapracovat, sehrát se a příští rok zabojovat o postup do play-off.“

V hodně nelichotivé situaci se naopak nachází hráči Bystřice. Asi ani v nejčernějších snech nepočítali s tím, jak jednoznačně celá série 1. kola play-down dopadne. „Musím uznat, že i v sobotu to byla od začátku úplně jednoznačná záležitost, neměli jsme ani náznak jakékoliv šance. V podstatě jediným „úspěchem“ bylo to, že jsme hostujícímu gólmanovi zkazili nulu. Smutné však bylo, že se kluci ani na takto důležitý zápas nesešli kompletní, chyběli Fryšavský, Zavadil či Prášil. Obávám se však, že i kdyby nastoupili, nedopadlo by to lépe,“ neskrýval své zklamání funkcionář Bystřice Jaroslav Dufek, který už si maluje nejčernější scénář.

„Já už jsem v podstatě smířený s tím, že to skončí sestupem o patro níž. Bylo by to ale smutné pro generaci, která to tu táhne deset let. Myslím si, že to není o tom, že by jim tato soutěž zevšedněla, pokud by se trénovalo, mohlo to dopadnout jinak.“

V souboji o baráž na tři vítězné zápasy Bystřice vyzve horšího z dua Havlíčkův Brod – Klobouky. Rozhodující pátý zápas se hrál včera po naší uzávěrce. „Jsem hodně pesimistický, když vidím přístup našich hráčů. Myslím si, že je v podstatě jedno, s kým budeme hrát, oba jsou to vyrovnané mančafty. Proti komukoliv určitě budeme outsiderem,“ dodal Jaroslav Dufek.