HIPPOS ŽĎÁR N. S. – FBŠ JIHLAVA 0:4

Hra měla po celé utkání stejný scénář - Hippos dobývá soupeřovu branku a jednoduchá hra Jihlavy spočívající v nahazování míčků na žďárskou polovinu. Po pěti minutách přišel po chybné rozehrávce úvodní gól. Do konce třetiny se již skóre nezměnilo, i když domácí měli několik vyložených šancí.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu. Hráči žďárského týmu byli lepší, tlačili, ale gól nepřicházel. A tak udeřilo na druhé straně a to hned dvakrát. Hned ve druhé minutě po vyražené střele poklízel do odkryté svatyně Voják a půl minuty do konce třetiny další zbytečný gól z hole potentního Klofáče.

Ze superšancí Hipposu se neujala žádná, i když se i domácí gólman občas divil, že nedostal branku. Poslední třetina nic nezměnila. Jihlava byla pod tlakem i v této části, gól však Žďárští hráči vstřelit nedokázali. Obranu museli stále více otevírat, tlak měli chvílemi velký tlak, vše k ničemu. V jedenácté minutě z brejku dokonal Klofáč svůj hattrick a stanovil konečné skóre na 0:4.

Branky: Klofáč 3, Voják. Rozhodčí: Vyloučení: 1:2. Diváci: 25. Třetiny: 0:1, 0:2, 0:1.

HIPPOS ŽĎÁR N. S. - KAPLICE 13:2

Druhé utkání nabídlo pravý opak. Střelný prach z prvního duelu byl usušen a domácí hráči stříleli ostrými hned od začátku. První gól zařídila druhá lajna, když Melichar natáhl na sebe tři hráče a předložil volnému O.Zerákovi, který se štěstím propasíroval míček do branky. Poté získal žďárský tým výhodu přesilové hry, kterou dokázal využít, konkrétně Melichar.

Na 3:0 upravil způsobem jemu vlastním Staněk a za dalších 15 vteřin neodmítl nabídku Dvořáka opět Melichar. Hippos měl spoustu příležitostí a hosty k ničemu nepouštěl. Další dvě branky přidal Imramovský, kterého našel zcela volného mezi kruhy dvakrát Melichar z rohu a bylo to 6:0. Ten pak ještě přidal sedmý gól v první třetině, a o výsledku bylo rozhodnuto. Nic na tom nezměnilo ani trestné střílení O.Dvořáka.

Ve druhé třetině se Hipposu už tolik nedařilo vytvořené šance proměnit. Jeho hráči měli proti soupeři zápas v nohou navíc, takže se hra opticky trochu vyrovnala. Dvě branky se jim ale přeci jenom podařilo vstřelit. Nejprve krásný brejk proměnila dvojice Imramovský, Melichar a poté Zerák předal Melicharovi a bylo to 9:0. Na konci třetiny dokázala Kaplice snížit. I poslední třetina začala gólem hostí.

Pak už střílel branky zas jenom Žďár. Desátý gól dal od půlky mezi nohy soupeřova brankáře M. Zerák a do konce třetiny si ještě stihl zkompletovat hattrick v této části Melichar a uzavřel tak účet na 13:2. Utkání vyhráli domácí zaslouženě, s Kaplicí je čeká za čtrnáct dní ve Svitavách.

Branky Žďáru: Melichar 7, Imramovský 3, O. Zerák, Staněk, M. Zerák. Rozhodčí: Koten. Vyloučení 1:2, využití 1:0. Diváci: 48. Třetiny: 7:0, 2:1, 4:1.