HIPPOS ŽĎÁR N. S. – Č. BUDĚJOVICE 8:3

Budějovičtí hráči byli od začátku utkání aktivnější, ale žďárských florbalistům se podařilo ustát úvodní tlak. Postupem času se začala hra vyrovnávat a Hippos zahrozil z několik protiútoků. Na konci sedmé minuty se poprvé měnilo skóre a to na stranu týmu z Vysočiny. Ondřej Dvořák vyzval ke skórování svého jmenovce Zeráka a Hippos vedl.

Budějovice vyrovnali po závaru před Zástěrovou brankou. Žďárští se však s remízovým stavem nesmířili a kanonýr Melichar je v závěru třetiny poslal znovu do vedení.

O osudu utkání rozhodla druhá třetina. Žďárský tým převzal otěže zápasu, zvýšil aktivitu a každý z jeho útoků se stával pro domácí hráče čím dál více nebezpečným. Po sérii branek Dvořáka, Melichara, Blažka a Zeráka to bylo rázem 6:1. Budějovice sice stihly do druhé sirény ještě korigovat výsledek brankou z úhlu, ale převaha byla stále na straně Hipposu.

I v poslední třetině měli žďárští florbalisté dostatečný náskok. Budějovice odešly fyzicky a Hippos se už nemusel tolik tlačit do útoku. Přesto i závěrečnou část ovládli hráči z Vysočiny, prosadili se Blažek a potřetí v zápase Melichar.

Branky Hipposu: Melichar 3, O. Zerák 2, Blažek 2, O. Dvořák. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Rozhodčí: Kučera - Bílý. Třetiny: 2:1, 4:1, 2:1.

HIPPOS ŽĎÁR N. S. – JIHLAVA 5:1

Derby dvou sousedů na čele tabulky mělo očekávaný náboj. Navíc žďárští hráči nedokázali Jihlavě v předchozím vzájemném měření sil vstřelit ani gól, a tak měli o motivaci postaráno.

Na první branku se čekalo do osmé minuty, kdy Zerák vyslal na zteč Blažka a Žďár se ujal vedení. O pár minut později bylo srovnáno, když Jihlava využila standardní situaci. Před koncem třetiny však dostali hráči Hipposu výhodu přesilové hry, ve které nacvičenou kombinaci zakončil Imramovský.

Druhá třetina se změnila v souboj o každý metr hřiště, o každý balonek. Hráči Jihlavy však svůj důraz přeháněly a jejich zákroky za hranicí pravidel je zbytečně oslabovaly. V přesilovkách se pak žďárským hráčům dařilo navyšovat náskok. Ve druhé třetině se v početní výhodě trefil Melichar.

I v poslední části se hrál oboustranně rychlý a důrazný florbal, ovšem branky padaly jen do jihlavské sítě. Kombinaci druhé žďárské lajny zakončil Imramovský a zajistil tak Hipposu dostatečný náskok, který ještě umocnil další využitou přesilovkou Ondřej Dvořák.

Branky Hipposu: Imramovský 2, Melichar , O. Dvořák, Blažek. Vyloučení: 3:4. Využití: 4:0. Rozhodčí: Paletář – Kučera. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:0. Hippos: Zástěra, Dobrovolný – O. Dvořák, Karásek, Velecký, F. Dvořák – Tlustoš, Kos, M. Zerák, Blažek, Melichar, Imramovský, O. Zerák.

Jiří Tlustý