„Selhávali jsme v koncovce a zbytečnými individuálními chybami jsme dávali Rožnovu příležitost bojovat o postup až do samého konce,“ řekl k zápasu trenér Filip Dvořák.

Druhému zástupci se už tolik nedařilo, i tak je 3. kolo pro hráče Bystřice nad Pernštejnem úspěchem.

ROŽNOV P. R. – HIPPOS ŽĎÁR N. S. 6:9

Utkání se hrálo v pracovní den v 19 hodin v severomoravské Čeladné, což znemožnilo Hipposu postavit tu nejsilnější sestavu. Za stabilní členy kádru museli zaskakovat hráči rezervy.

Po zkušenostech z úvodních ligových zápasů si Hippos chtěl pohlídat úvod utkání a trpělivě čekat na chyby soupeře. Jenže tu první udělali žďárští hráči, a tak musel Příhoda v obraně faulovat. Nabídnutou přesilovku soupeř střelou z dálky potrestal. V 8. minutě už vedl Rožnov po rychlém brejku 2:0. Žďárští útočníci zareagovali o minutu později. Melichar zužitkoval přihrávku Tlustého a bylo sníženo. Následoval tlak Hipposu, který ovšem zázračnými zákroky tupil domácí gólman Blinka. V 17. minutě byl v samostatném úniku faulován žďárský kapitán Melichar, ale trestné střílení nedal. V následující přesilovce se však proměnil v přesného nahrávače, jehož pas usměrnil Martin Zerák do domácí sítě.

V úvodu druhé části Hippos skóre otočil, přesnou střelou z dálky se prezentoval obránce Příhoda. Žďár se však neradoval dlouho, jelikož domácí využili i druhou přesilovkou. Do vedení poslal Hippos znovu Melichar, který zužitkoval Staňkovu přihrávku. Za dvě minuty to už bylo 3:5, z přesilovky se prosadil Ondřej Zerák. Rožnov stačil před druhou sirénou snížit na jednobrankový rozdíl po standardní situaci. Jenže poslední minuta prostřední části patřila hostům, kteří slepenými góly odskočili na 4:7.

Žádné větší drama Hippos ve třetí třetině nepřipustil a když se v čase 58:13 po Turinského pasu trefil Melichar počtvrté, stanovil konečný účet utkání na 6:9 pro žďárský tým.

Hippos v sobotu od 20.00 vyběhne v hale na Bouchalkách k prvnímu utkání před vlastním publikem. Do Žďáru zavítá Jablonec nad Nisou. V neděli čeká na fanoušky prvoligový souboj s Litvínovem. Utkání začíná v 10.00

Branky a asistence Žďáru n. S.: Melichar 4, M. Zerák, Příhoda, O. Zerák, Staněk, Kos (Turinský 2, Staněk 2, Melichar 2, Tlustý, M. Zerák, O. Zerák). Vyloučení: 6:3. Využití: 2:2. Třetiny: 2:2, 2:5, 2:2. Žďár n. S.: Dobrovolný – Příhoda, F. Dvořák, Pátek, Tlustý – Melichar, Staněk, O. Zerák, Kos, M. Zerák, Turinský, O. Dvořák.

ASK BYSTŘICE N. P. – VIKINGS KOPŘIVNICE 7:9
Druhému zástupci ze Žďárska se probít do 4. kola nepodařilo a jeho pohárová pouť skončila na hokejkách kopřivnických Vikingů.