Tato porážka a další výsledky přisoudily Hipposu tým Litvínova jako soupeře pro první kolo play off, které začíná ve žďárské hale na Bouchalkách už v sobotu od 19 hodin. O den později se pak Žďár utkání se stejným soupeřem v 10 hodin.

FBC KLADNO – HIPPOS ŽĎÁR N. S. 7:4

Úvod utkání vyšel lépe žďárskému celku. Již ve třetí minutě vybojoval Ondřej Zerák míček pro Melichara, který se ranou bez přípravy nemýlil. Za chvíli bylo srovnáno, když domácí útočník využil našeho špatného důrazu před bránou Hipposu a volný balon dorazil za záda Dobrovolného. O dvě minuty později Kladno otočilo skóre po standardní situaci.

Vedoucí branka domácí uklidnila, získali herní převahu. Přesto se Hipposu podařilo vyrovnat dorážkou Ondřeje Zeráka. Kladno však nepustilo otěže první třetiny, trestalo chyby žďárského týmu a dvěma brankami získalo potřebný náskok.

Druhá třetina přinesla zpočátku mírně zlepšený výkon. Hráči Hipposu dokázali obsazovat hráče soupeře a postupem času si vypracovali gólové příležitosti. Jejich snažení většinou skončilo na tyčce či břevně domácí brány, nebo v náručí brankáře Pajera. Změnu skóre nepřinesly ani dvě přesilové hry žďárského týmu. Naopak Kladnu stačil jediný brejk, aby navýšilo skóre na rozdíl tří branek.

Ve čtvrté minutě poslední třetiny se Žďáru podařilo snížit. Při rychlém přečíslení vzal na sebe odpovědnost Kos a tvrdou ranou skóroval brankáři pod ruku. Domácí přestáli následný nápor Hipposu a při vyloučení Imramovského znovu skórovali. Žďár vrhnul všechny síly do útoku a důrazným napadáním si vynutil snížení z hole Turinského. Na víc však hosté neměli, chybami v rozehrávce si připravili o slibné příležitosti. Dobře bránící Kladno čekalo na rychlé brejky, po jednom z nich stanovili domácí končený účet zápasu na 7:4.

Branky Hipposu: Melichar, O. Zerák, Kos, Turinský. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Třetiny: 4:2, 1:0, 2:2.

SK BIVOJ LITVÍNOV – HIPPOS ŽĎÁR N. S. 6:3

Domácí neměli před zápasem jistotu účasti play off, proto zahájili utkání ve vysokém tempu. Přesto Žďár po úvodním tlaku Litvínova získal herní převahu a na dlouhou dobu zamknul tým domácích před jeho bránou. Žádnou ze šancí však nevyužil. Do vedení se tedy dostal Litvínov po rychle rozehrané standardní situaci. O vyrovnání se postaral Ondřej Zerák, který umístil Melicharovu žabku do sítě domácích.

Úvod prostřední části patřil znovu Hipposu, ale stejně jako v první třetině skórovali hráči Bivoj Litvínov. A to hned dvakrát, vždy po nedůrazu žďárských hráčů na hranici vlastního brankoviště.

Ani při tříbrankovém vedení nepřestal Litvínov předvádět tvrdou a důraznou hru, místi ovšem za hranicí pravidel, za což byli domácí trestání. Přesilovou hru využil na začátku třetí třetiny po Kosově pasu Imramovský. Ovšem po zbytečné chybě v rozehrávce se domácí znovu dostali do vedení o tři branky. Hippos vrhnul všechny síly do útoku, ale bez gólového efektu. Navíc hráči týmu z vysočiny zapomínali na obranné povinnosti a dovolili Litvínovu přidat šestou branku. V závěru zápasu už pouze korigoval Melichar na končených 6:3 pro Litvínov.

Oba soupeře čekají ještě minimálně tři vzájemné zápasy v prvním kole vyřazovacích bojů.

Branky Hipposu: O. Zerák, Imramovský, Melichar. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. Hippos Žďár: Dobrovolný – F. Dvořák, O. Dvořák, Velecký, Karásek, Příhoda – Imramovský, Melichar, Kos, Tlustoš, Turinský, M. Zerák, O. Zerák. Třetiny: 1:1, 2:0, 3:2.

JIŘÍ TLUSTÝ