J. HRADEC – HIPPOS ŽĎÁR B 3:3

Start do utkání se domácím povedl. Po třech minutách byl vyloučen jindřichohradecký hráč, za faul na hranici brankoviště. Přesilovku využil Hippos hned při standardní situaci. Petr Tlustoš posunul doprava na neobsazeného Tlustého, který neminul. Za tři minuty týž hráč nepřesně rozehrál a soupeř chybu potrestal. Soupeř poté otočil skóre ještě před první sirénou. Další zaváhání ve žďárské rozehrávce znamenalo druhou branku Jihočechů.

Vstup do prostřední části opět vyšel lépe žďárským hráčům. Tlustý s Kaštánkem si vyměnili balonek a Kaštánkova přízemní střela propadla do branky Jindřichova Hradce. Na konci druhého dějství v přesilovce přenesl P. Tlustoš balonek na Pátka a ten přízemní střelou překonal brankáře Jindřichova Hradce.

Vedení však Hippos dlouho neudržel. Na začátku poslední části po další zbytečné chybě při zakládání útoku hosté vyrovnali. Žďár mohl v polovině třetiny rozhodnout, ale Dvořákovu střelu výtečně lapil gólman Jindřichova Hradce. Podobně fantastický zákrok předvedl i Mifka ve žďárské svatyni a zachránil pro Hippos remízu. V posledních vteřinách při přesilové hře Žďáru mohl vítězství převážit na stranu Hipposu M. Tlustoš, ale trefil pouze brankovou konstrukci.

Branky Žďáru: Tlustý, Kaštánek, Pátek, asistence: P. Tlustoš 2, Tlustý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Třetiny: 2:1, 0:2, 1:0.

HIPPOŠ ŽĎÁR B – SOKOL PÍSEK 10:4

V tomto zápase byli domácí favority a svou roli začali naplňovat hned od úvodu utkání. Po dvoubrankovém vedení se domácí ze hřiště vytratili, nedokázali přesně rozehrát, připravit si střeleckou pozici, a protože hosté také příliš nehýřili aktivitou, do konce první části branka nepadla.

Změna přišla na začátku prostřední části. To se znovu prosadil Martin Tlustoš a o minutu později svou druhou brankou Kaštánek. Čestný úspěch zaznamenali hosté v páté minutě při přesilové hře. Za stavu 5:1 to však domácí příliš nerozhodilo a dál hráli svoji hru, ze které vyplynula šestá branka Sobotky. Pak znovu skóroval Písek. Poslední slovo v této třetině měl opět Martin Tlustoš, který touto brankou zkompletoval hattrick.

V závěrečné třetině padlo pět branek, tři z nich dal Hippos a tak pohodově dokráčel k zaslouženému vítězství.

Branky Žďáru: M. Tlustoš 3, Vábek 2, Kaštánek 2, Příhoda, Sobotka, T. Dvořák, asistence: P. Tlustoš 4, Sobotka 2, Příhoda, Pátek, Řádek, Tlustý. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Třetiny: 2:0, 5:2, 3:2. Hippos Žďár B: Mifka, Moťka - Příhoda, Pátek, Kaštánek, Tlustý – Řádek, P. Tlustoš, T. Dvořák – Sobotka, M. Tlustoš, Vábek.