Velká výzva. Jinak se ani to, co nyní čeká na házenkáře Nového Veselí, nazvat nedá. Ve čtvrtfinále play-off tohoto extraligového ročníku totiž narazí na ambiciózní celek Zubří. „Nemáme co ztratit, to je naší výhodou,“ prozradil kouč Sokola Peter Kostka.

Souboj třetího celku základní části se šestým. Tím bude čtvrtfinálová série play-off mezi házenkáři Zubří a Nového Veselí. Hraje se na tři vítězné zápasy, první dva jsou na programu tuto sobotu a neděli, vždy od 18.00, na palubovce valašského celku.

Byť jsou fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) po polovině ročníku až čtvrtí, zřejmě oni budou na jaře největším vyzyvatelem v boji o postup do divize vedoucím Speřicím (v červeném).
Jarní odvety slibují v přeboru dramatickou podívanou. Na obou pólech tabulky

Ačkoliv už mají de facto splněno, sebeuspokojení byste na Vysočině hledali marně. „Neděláme sport kvůli tomu, abychom se spokojili s průměrem. Ano, náš hlavní předsezónní cíl jsme splnili. Ale na druhé straně jsme také ještě nic převratného nedokázali,“ potvrdil kouč Sokola Peter Kostka.

Ten bere postup do vyřazovací části jako pomyslný první krok na dlouhodobé cestě. „Tvrdě jsme pracovali, abychom se do play-off dostali. Postupně se neustále zlepšujeme. Jde o potvrzení toho, že jsme nastoupili cestu, po níž chceme také v budoucnosti dál kráčet,“ popisoval.

Roli favorita čtvrtfinálové série přisoudili v klubu ze žďárského okresu třetímu celku tabulky základní části.

V závěru přípravy přišli fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem(v červeném) o stopera Kuldana a záložníka Zbytovského. Stará Říše (v modrém) je na tom ještě hůř.
Velká ztráta. Dvojice opor fotbalistů Bystřice jistě nestihne jarní start divize

Varováním je poslední vzájemný zápas, v němž na začátku února Zubří doma deklasovalo Veselí 31:24. „Tento zápas je pro nás velkým poučením. Dobře víme, co nás bude čekat,“ popsal.

K třetímu a případnému čtvrtému zápasu se série do Veselí přesune příští víkend. „Je to pro nás velká výzva. Zubří je jasným favoritem, ale my uděláme maximum pro úspěch. Můžeme překvapit,“ dodal Kostka.