HRANICE – N. VESELÍ 36:33

Oba celky předváděly útočnou a kombinační házenou s rychlým nasazením. K vidění byly hezké kombinační akce i individuální střelba spojek. V závěru poločasu se Novoveselským podařilo odskočit na rozdíl tří branek.

Ve druhé polovině házenkářům z Vysočiny odešla střelba, což se projevilo v jejich nervozitě. „Přestali jsme dávat vyložené šance a neproměnili dokonce tři sedmimetrové hody,“ popisuje asistent trenéra Petr Najman.

Sedmý tým tabulky chyb využil, otočil stav utkání ve svůj prospěch a zvítězil. „Z obou stran to bylo výborné utkání, které diváci odměnili dlouhým potleskem. Hrálo se rychle a kombinačně. My jsme měli rozdílné poločasy ze strany střelby. První poločas úspěšnost 78 procent, druhý pouhých 37 procent. V určitých momentech jsme měli i trochu smůly, ale to už ke sportu patří,“ dodává trenér Nového Veselí Ladislav Materna.

Nové Veselí: R. Bláha 5, Prokeš 1, P. Najman 11, Kovařík 2, Chalupa 2, P. Hron 10, Henych 2. Poločas: 19:22.

V. MEZIŘÍČÍ – VSETÍN 26:29

Otevírací a závěrečná část duelu patřila Vsetínským. Nejprve vnutili domácím svůj styl (0:3, 4:9). Velkomeziříčští se po trenérské domluvě zkonsolidovali. Začali více kombinovat a prosazovat se střelbou ze střední vzdálenosti.

Šňůrou osmi branek v rozmezí 19. – 26. minuty otočili nepříznivý stav a do poločasu pak jasně kralovali (5:11, 13:11). Po změně stran pokračovali v nastavené taktice, udržovali vysoké tempo a drželi náskok (18:13, 22:19). Několik neproměněných šancí domácích posadilo do sedla Vsetínské, a ti začali ukrajovat z náskoku. Od 50. minuty pak postupně využili řady nepřesností a zaváhání, převzali otěže vývoje do svých rukou (23:23, 24:28).

Velké Meziříčí: Kotík, Poul – P. Kříbala 8, Večeřa 7, M. Kříbala 3/1, Horký 3, Fischer 2/2, Konečný 2, Strašák 1, Rosa, J. Kaštan. Poločas: 15:12.