Do další fáze letošní zimní přípravy vstoupili extraligoví házenkáři Nového Veselí v minulém týdnu. Na jeho konci odehráli první přípravný zápas, v němž zdolali slovenský Hlohovec sedmibrankovým rozdílem 28:21. „Chtěli jsme všem hráčům poskytnout adekvátní prostor,“ sdělil hlavní přínos duelu trenér Sokola Peter Kostka.

Ten se ještě vrátil k druhému přípravnému bloku, který jeho svěřenci absolvovali v prvních lednových dnech. „V jeho průběhu jsme se zaměřili nejen na běžecké a silové tréninky. Prioritou byly obranné činnosti, agresivita v osobních soubojích, kvalitní komunikace a také striktní dodržování principů našeho systému,“ popisoval.

Vrcholem pak bylo třídenní soustředění v rakouském Eggenburgu. „Zde jsme našli výborné podmínky na trénink, ale především jsme chtěli ještě více stmelit kolektiv,“ prozradil.

Jak již bylo řečeno, v minulém týdnu zahájili házenkáři Nového Veselí třetí blok přípravy, již v domácích podmínkách. „Došlo už na herní systém a taktiku. V pátek jsme pak odehráli první přípravný zápas na palubovce slovenského Hlohovce,“ komentoval Kostka.

Zápas v jeho mateřské zemi se hráčům Sokola vydařil, účastníka nejvyšší soutěže našich bývalých federálních partnerů zdolali s přehledem 28:21. „Výsledek nebyl rozhodující, i když je samozřejmé, že nás vítězství potěšilo. Hlavně jsme chtěli všem hráčům poskytnout adekvátní prostor a počet minut na palubovce,“ zdůraznil.

Velkým pozitivem dosavadního průběhu přípravy klubu z Vysočiny jsou také jen občasné zdravotní komplikace. „Chyběl pouze nemocný Vojta Krčál. Absence Adama Tomáška, který byl nominovaný na sraz juniorské reprezentace, nám naopak udělala radost,“ usmíval se.

A pokračoval. „Podobně pozitivní byly výborné výkony Romana Dodici v dresu reprezentace Moldavska. Skvělou fazonu si přenesl i k nám, což v Hlohovci jen potvrdil. Těší mě, že jsme zatím přípravu absolvovali s minimálními absencemi.“

O svou šanci se navíc hlásí další dravé mládí. „Od začátku roku s námi trénuje dorostenec Lukáš Krejz. Také on v Hlohovci potvrdil, že by si přístupem i kvalitou příležitost rozhodně zasloužil,“ vyzdvihl Kostka.