V prvním utkání proti prvoligovému Vsetínu dostalo příležitost především dravé mládí klubu z Vysočiny. „Vsetín má zkušený tým, který by dokázal konkurovat řadě extraligových mančaftů. Chtěli jsme proto naše mladé hráče vidět v náročném utkání,“ předestřel Kostka.

Výsledek? Prohra 21:27. „Čekal jsem, že se o výsledek přece jen více poperou, byť nemohu říci, že by v utkání neodevzdali maximum. Ten zápas jim ale v každém případě nastavil zrcadlo, které jim může jen a jen pomoci,“ uvědomoval si.

Současně slovenského trenéra Veselí zajímalo, jak talentované mladíky ukočíruje několik stabilních hráčů kádru áčka. „V tomto směru byl obrovský rozdíl mezi prvním a druhým poločasem. V tom prvním to od nás bylo dobré, byla z nás cítit velká chuť a aktivita,“ potěšilo jej vedení 12:9.

Po pauze už to ovšem byla jiná káva. „V něm jsme totálně odešli, především v ofenzivní části. Takto si boj o sestavu v extraligovém týmu rozhodně nepředstavuji. Proti celku, jakým je Vsetín, bychom měli prokazovat naši připravenost a rozdíl v kvalitě po celých šedesát minut,“ nebral si lodivod Nového Veselí servítky.

Do druhého utkání proti Novým Zámkům, účastníkovi elitní soutěže na Slovensku, už to byla jiná káva. „Jasně jsme ukázali, jakou hrou se chceme i na jaře prezentovat,“ pochvaloval si po vysoké výhře 39:24.

Maximální nasazení, agresivita a vysoké tempo hry. To byly hlavní atributy hry Nového Veselí proti slovenskému extraligistovi. „Nesmíme šetřit krokem a vyhýbat se soubojům. V ofenzivě pak nátlaková hra s přímočarým přechodem do útoku,“ komentoval.

Už zítra čeká na házenkáře Nového Veselí ostrý start. Od 19.00 doma v semifinále Českého poháru přivítají Lovosice. „Do dalších bojů jdeme s pokorou, ale také vědomím si našich kvalit. Zápas proti Lovosicím bude určitě o něčem jiném. Těší mě ale, jaká energie z týmu vyzařuje,“ přiznal Kostka.

ZÁPASY NOVÉHO VESELÍ V JARNÍ ČÁSTI
Lovosice 26. 1., 19.00 (semifinále Českého poháru)
Jičín 2. 2., 19.00
Zubří 5. 2., 18.00
Karviná 9. 2., 19.00
KP Brno 16. 2., 18.00
Hranice 19. 2., 19.00
Frýdek-Místek 27.2., 17.00
Maloměřice 5. 3., 17.00
Lovosice 12. 3., 18.00

Tučně vytištěné zápasy sehrají házenkáři Nového Veselí v domácím prostředí.