Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Házenkáři Veselí a Meziříčí uspěli s prvoligovými soupeři

Žďársko - Oba zástupci okresu si v Českém poháru připsali cenný skalp v podobě vítězství nad prvoligovým týmem. Na palubovce Nového Veselí neuspěla Litovel a těsnou prohru si z Velkého Meziříčí odvezlo prvoligové Královo Pole.

5.11.2008

Házenkáři Nového Veselí porazili prvoligovou Litovel a postoupili do dalšího kola Českého poháru.Foto: Michal Antl

NOVÉ VESELÍ – LITOVEL 28:22

Novoveselští nastoupili do utkání s agresivní obranou, která dělala soupeři značné problémy. Výborně bránili jak individuální, tak kombinační akce. Pokud se soupeř dostal ke střelbě, v mnoha případech zase úspěšně úřadoval brankář Fiala.

Z kvalitní defenzivy pak házenkáři Nového Veselí vyráželi do rychlých protiútoků a díky bezchybné střelbě vedli v patnácté minutě 8:3. Pěti– až šestibrankový náskok si pak udrželi až do konce prvního poločasu.

Ve druhém poločase výborná hra domácích pokračovala a svůj náskok zvýšili až na rozdíl osmi branek. V následujících minutách hosté vysunuli osobní obranu ke střední novoveselské spojce, a tím jejich útočnou aktivitu částečně eliminovali.

I přesto si házenkáři z Vysočiny udrželi do konce utkání dostatečný náskok a s přehledem zvítězili nad prvoligovým týmem Tatranu Litovel 28:22. „Základem našeho útoku byla vynikající obrana. Důrazné spojky hostí jsme k ničemu nepustili. Bránili jsme výborně pozičně. Pochvalu zaslouží i brankář Fiala. Jsem rád, že jsme zvítězili a postoupili do dalšího kola, kde nás pravděpodobně čeká další kvalitní prvoligové družstvo,“ zhodnotil trenér Nového Veselí Václav Ťupa.

Poločas: 17:11. Branky N. Veselí: Najman Petr 3, Hron Pavel 5, Studený Tomáš 2, Smrčka Leoš 4, Smrčka Ladislav 4, Hajčman Karel 4.

V. MEZIŘÍČÍ – KRÁLOVO POLE 24:23

Brněnský tým přijel s mladým mužstvem. Po vyrovnaném prvním poločase, kdy se oba soupeři přetahovali o vedení, nastoupili Meziříčští do druhého poločasu s jednobrankovou ztrátou.

Vútoku se často prosazovala křídla domácích. Královo pole v útoku zdobily perfektní kombinace a častá zakončení z postu pivota. Brněnský tým si vedení o gól udržoval přibližně do 50. minuty, kdy bylo utkání často přerušováno vylučováním na obou stranách a diváci viděli i nezvyklou situaci, kdy Meziříčí hrálo přesilovku čtyři na tři.

Rozkouskovaná hra pomohla domácím hráčů, kteří se dostali do těsného vedení. V 57. minutě se jim na chvíli podařilo odpoutat od soupeře na rozdíl dvou branek.

Dramatický závěr utkání zvládli hráči Meziříčí bezchybně, když se jim dařilo držet déle míč. Na vítězství nic nezměnil ani závěrečný devítimetrový hod hostí. Celé utkání házenkáři Meziříčí na rozdíl od minulých zápasů hráli velice koncentrovaně. V útoku tolik nespěchali se zakončením a čekali na vyložené šance, v obraně včas přistupovali k útočícím hráčům a přerušovali hru.

Na postu křídel se několika důležitými brankami blýskli Ladislav Konečný a Radim Fischer, v obranné fázi byl se svou tvrdou, avšak čistou hrou oporou Pavel Kříbala.

Radek Špatka

5.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
V posledním zápase podzimu proti sobě nastoupily BKS a La Bomba. Z výhry se radoval prvně jmenovaný celek 2:1 díky dvěma zásahům Davida Landsmana.