Po úterním postupu z osmifinále Českého poháru čeká už v sobotu na házenkáře Nového Veselí další výzva. V rámci 10. kola letošního extraligového ročníku se od 11.30 představí na palubovce brněnských Maloměřic. „Čeká nás nesmírně náročný duel, v němž musíme, pokud chceme být úspěšní, podat maximální výkon,“ nastínil kouč Nového Veselí Peter Kostka.

Měřeno tabulkovým pohledem by měl mít sobotní duel jednoznačného favorita. Zatímco celek z Brna je se ziskem pouhých dvou bodů na předposledním místě, je Nové Veselí s dvanácti body na kontě páté. A to má ještě odložený duel s Frýdkem-Místkem k dobru.

Jako jediní z trojlístku klubů z Vysočiny ve třetí lize se v posledním podzimním kole představí před vlastními fanoušky fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném). V sobotu od 14. hodin vyzvou na Tržišti celek Vratimova.
Třetiligové podzimní loučení. Zakončí jej fotbalisté Velkého Meziříčí vítězně?

Lodivod Sokola to ovšem tak jednoznačně nevidí. „Majlont (Maloměřice – pozn. autora) už dávno není týmem, který by rozdával body zadarmo. Jeho kádr disponuje celou řadou zkušených borců, které doplňují další hráči v nejlepším věku,“ vysekl poklonu brněnskému celku slovenský trenér Nového Veselí.

Velkou devízou Maloměřic je rovněž silný bojovný duch, který prokazují prakticky v každém jejich extraligovém utkání. „Je to tak. Bez ohledu na to, jak se zápas vyvíjí, hraje tento tým neustále naplno. Bojovnost Maloměřic je opravdu příkladná,“ popisoval Kostka.

Hokejisté Bohdalce (na snímku) ve víkendovém 4. kole letošního ročníku Vesnické ligy nečekaně zkolabovali, když podlehli Nové Vsi 2:3.
Senzace ve Vesnické hokejové lize. Nová Ves zaskočila favorizovaný Bohdalec

Jeho tým by ale měl být po úterním postupu do pohárového čtvrtfinále přes Jičín psychicky nahoře. „Myslím si, že nás tento zápas vrátil zpátky na zem. Sice jsme v něm zvítězili, ale jeho průběh nám jasně ukázal, že cesta k úspěchu vede jedině přes absolutní herní disciplínu a enormní fyzické nasazení,“ zdůraznil.

Důsledné plnění taktických pokynů bývá pro hodně mladý celek z Vysočiny naprosto klíčové. „Uvědomuji si, že to možná zní až poněkud pateticky, ale je to tak. Je třeba, aby hráči pro případný úspěch potlačili své ego ve prospěch celého týmu. Jen tak můžeme být i v Maloměřicích úspěšní,“ doplnil Peter Kostka.

Program 10. kola Extraligy mužů
PÁTEK: Hranice – Frýdek-Místek.
SOBOTA: Maloměřice Brno – NOVÉ VESELÍ (11.30), Dukla Praha – KP Brno (16.30), Lovosice – Karviná (17.00).
NEDĚLE: Plzeň – Zubří (10.30), Kopřivnice – Jičín (16.00).