Novoveselští házenkáři neměli z losu osmifinále a svého protivníka velkou radost. Tušili, že český vicemistr bude nad jejich síly. To se také ve středečním večeru potvrdilo.

„Začali jsme ustrašeně," připustil při hodnocení zápasu trenér Sokola Pavel Hladík. „Brno tak hned v úvodu získalo náskok a jasně nás přehrávalo."

V poločase měla Královopolská desetibrankový náskok a o postupujícím nebylo pochyb. „Brňané byli jasně lepší, ta jejich kvalita byla na hřišti zřejmá. Vždyť se jedná o momentálně třetí tým extraligy," připomněl Hladík.

Po špatném začátku ale domácí zvedli hlavu a bojovali o co nejčestnější výsledek. „Postupem času naši hráči srovnali se soupeřem krok a docela jsme se Brnu vyrovnali," domnívá se Hladík.

Favorit přesto žádné komplikace nepřipustil a došel si pro jasný postup do další fáze soutěže.

Pikantností zápasu byl start brněnské spojky Martina Hajčmana, který před dvěma lety přestoupil do KP právě z Nového Veselí. Pro Hajčmana to byl nejen jeho první start proti bývalému klubu, ale také první utkání po zranění kotníku. Na porážce Nového Veselí se podílel čtyřmi vstřelenými brankami.

Spokojenost

Pro Sokol byl duel s Brnem zároveň posledním soutěžním duelem letošní roku. Postup do osmifinále poháru i průběžná třetí příčka v prvoligové tabulce jsou dobrou vizitkou práce týmu. „My jsme velmi spokojení," potvrzuje Hladík.

S takovou bilancí totiž asi nikdo v klubu nepočítal. „Před sezonou nám odešlo pět hráčů, v kádru zůstali většinou mladí kluci. A ti se s tím poprali nad očekávání dobře."

Nejen výsledky A týmu však veselské házenkáře těší. Úspěšný podzim mají za sebou také dorostenecké týmy. Extraligoví starší dorostenci jsou po podzimu dokonce na druhé příčce, mladší ve stejné soutěži jsou třetí. „Pro nás to byl opět historický podzim," těší Hladíka. „Výkony našich celků jsou stále lepší a lepší. Potěšitelné je především, jak se daří dorostencům v nejvyšší soutěži. Vždyť už nic víc u nás není. Může hrdě konstatovat, že už teď Sokol Nové Veselí patří v kategorii dorostu do top 3 v republice."

NOVÉ VESELÍ KP BRNO 26:35

Nejvíce branek: Dolejší 6/4, Němec 5, Najman a Štohanzl po 4 Dostalík 7, Aspridis 6/2, Mičola a Zima po 5. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Vyloučení: 4:5. Diváci: 200. Poločas: 11:21.

Ostatní výsledky osmifinále: Zlín Karviná 35:25, Strakonice Lovosice 28:37, Kopřivnice Hranice 27:30, Bohunice Zubří 23:30, Jičín Plzeň 20:31, Libčice n. Vlt. Dukla Praha 23:32, Litovel Frýdek-Místek 26:30.