Ze tří týdnů volna, během nichž se chtěli připravovat na závěrečnou fázi sezony, k tréninkové činnosti nakonec využili jen sotva něco málo přes třetinu času. Není se co divit, že by tuto sezonu už měli extraligoví házenkáři Nového Veselí co nejdříve za sebou. „Ať už je tento ročník za námi a každý se může od léta začít připravovat na ten následující,“ potvrdil trenér Peter Kostka.

V neděli přivítají v domácí ZDT Aréně od 12.15 v utkání posledního kola základní části pražskou Duklu. A pak už bude na házenkáře Nového Veselí čekat šestice zápasů v záchranářském play-out.

Po uplynulém víkendu už navíc znají jména všech tří celků, s nimiž se utkají stylem doma venku. Body ze základní části si mančafty přenášejí do další části.

O jménu prvního soupeře hráči Sokola věděli dlouho dopředu. „Je prakticky jisté, že s Maloměřicemi si to rozdáme o záchranu. Především zápas u nich nám v základní části nevyšel, máme jim tudíž co vracet,“ vysvětlil Kostka.

Jméno druhého protivníka jeho svěřence příliš nepotěšilo. „Hranice jsou soupeřem, kterého si asi nikdo nepřeje. Na rozdíl od kabiny jsem ale rád, že jim můžeme vrátit letošní dvě porážky. Hlavně ta domácí byla hodně smolná,“ vzpomínal.

Střet s posledním účastníkem play-out nabídne opětovné setkání starých známých. „Zápasy proti KP Brno budou rozhodně opět vyhecované. Popravdě jsem doufal, že se dostanou do play-off, ale soupeře si nevybíráme. Doufám jen, že už tam nebude tolik emocí,“ vyslovil své přání.

Důvod jeho obav je prostý. Lavičce brněnského KP totiž šéfuje ikona novoveselské házené, Pavel Hladík. „Je to pochopitelné. Pavel má obrovskou zásluhu na tom, kam Nové Veselí po sportovní i organizační stránce vystoupalo. To už mu nikdy nikdo nesebere,“ ocenil svého předchůdce.

I proto mu přál úspěch. „Jak jej znám, už ví, jak tým Brna pro další sezonu posílit. My ale nyní nejdeme proti Hladíkovi,“ zdůraznil.

Na poslední dva celky mají Hranice a KP Brno náskok devíti, resp. jedenácti bodů. Mohou závěr ročníku vypustit? „To si nemyslím. Všichni hráči přece hrají nejen o své jméno, ale také další angažmá,“ připomněl důležitou okolnost.

Zřejmě rozhodující proto budou obě utkání proti Maloměřicím. „Nechci, aby to znělo sebestředně, ale podle mého názoru máme lepší tým. Zásadní roli sehraje skutečnost, abychom to zvládli mentálně,“ uvědomoval si.

Pouze termíny a případná baráž posledního celku play-out s vítězem první ligy jsou stále nejisté. „Původně přitom mělo play-out začínat už nyní, poslední březnový víkend,“ naznačil Kostka.