II. LIGA

NOVÉ VESELÍ – JULIÁNOV 33:18

Vyrovnaná partie se hrála pouze do sedmé minuty utkání, kdy se Novoveselští pomalu dostávali do herního tempa. Za stavu 3:3 vstřelili díky kombinačním akcím a rychlým protiútokům šest branek a odskočili na 9:3. Střelecký koncert domácích pokračoval i v nadcházejících minutách a ve 24. minutě vedli již rozdílem deseti branek. První půle tedy skončila výsledkem 18:7.

I druhý půle byla zcela v režii házenkářů Nového Veselí, kteří přehrávali hosty ve všech herních činnostech a brzy vedli 25:10. Házenkáři z Vysočiny si do konce zápasu udržovali dostačující náskok a s přehledem ho dovedli do vítězného konce.

„Série povinných vítězství je za námi. Jsem velmi rád, že jsme všechna tato utkání zvládli. Nejsou totiž mnohdy vůbec jednoduchá, neboť soupeř do nich nastupuje s tím, že nemá co ztratit. Může pouze získat. A o to jednodušeji se mu hraje. Všichni hráči k těmto zápasům přistoupili maximálně zodpovědně a já bych jim za to chtěl poděkovat,“ nešetřil chválou trenér Nového Veselí Václav Ťupa.

Branky N. Veselí: Leoš Smrčka 1, Hron 2, Hajčman 5, Ladislav Smrčka 1, Hudec 1, Najman 3, Strejček 10, Bělík 7, Studený 2. Poločas: 18:7.

V. MEZIŘÍČÍ - TIŠNOV 29:27

Domácí hráči začali ve velkém tempu a úvodní minuty nasvědčovali tomu, že svého soupeře hladce převálcují. Nedařilo se jim však střelecky, a tak se celý první poločas nedokázali od zarputile hrajícího Tišnova brankově odpoutat. Stereotypní střelbu velkomeziříčských spojek likvidoval pohotový hostující brankář. Tišnov se prosazoval hlavně z hranice devíti metrů a střelbou přes pivota. Favorizovaní domácí odcházeli do kabin pouze s jednobrankovým náskokem.

Ve druhém poločase velkomeziříčské trápení pokračovalo. Hostům se brzy povedlo vyrovnat a později se dostali dokonce do dvoubrankového vedení. V 55. minutě se po několika rychlých brejcích podařilo bojovně hrajícím domácím vyrovnat. Obrat v zápase psychicky neunesli dva hráči Tišnova a v dvojnásobné přesilovce se Meziříčí dostalo do vedení. I přes několik taktických chyb v závěru zápasu si domácí vedení udrželi až do závěrečného hvizdu.

Branky V. Meziříčí: Chlubna 9, Večeřa 7, Bezděk 4, Matušík 2, Konečný 2, P. Kříbala 2, Kaštan 2, M. Kříbala 1. Poločas: 13:12.