II. LIGA

D. CEREKEV – NOVÉ VESELÍ 15:40

Duel mezi soupeři s opačných pólů tabulky vyzněl jednoznačně pro favorita utkání. I když se do 15. minuty hrála brankově vyrovnaná partie (6:7). Házenkáři Nového Veselí sice svého soupeře herně jednoznačně přehrávali, ale domácí se drželi ve hře pouze díky jejich špatné koncovce. Od 16. do 28. minuty však novoveselští zlepšili jak střelbu, tak i obranu a jednoznačně v utkání kralovali. Ze stavu 6:7 odskočili na 6:19, když celých patnáct minut neinkasovali žádnou branku.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a díky vysoké výhře se házenkáři Nového Veselí posunuli do čela druholigové tabulky.

„Jsem rád, že i k utkání s posledním celkem tabulky nastoupili všichni hráči koncentrovaně a zápas nepodcenili. Každé utkání je velmi těžké a my jsme získali povinné body. Další důležitou věcí je, že se nikdo nezranil a díky tomu můžeme k dalšímu utkání nastoupit v plné sestavě,“ dodává trenér Václav Ťupa.

Branky N. Veselí: K. Hajčman 2, Smrčka 1, Hron 3, M. Hajčman 10, Smrčka 1, Prokeš 1, Hudec 1, Najman 9, Strejček 6, Bělík 2, Studený 4. Poločas: 7:20.

MALOMĚŘICE – V. MEZIŘÍČÍ 32:26

Hosté přijeli bez Romana Matušíka a Víta Večeři. Zpočátku se dařilo obraně. Soupeř se nicméně vývojem utkání nenechal znervóznět a do 15. minuty se mu podařilo srovnat na 9:9. Závěr poločasu patřil hostujícím hráčům, který po šňůře pěti branek skončil v jejich prospěch.

Po přestávce Maloměřice pracně vybudovaný náskok smazaly. Hosté trestali rychlými protiútoky nevynucené chyby hostujících hráčů v rozehrávce, v útoku se Velomeziříčským navíc také nedařilo proměňovat šance. Bojovným výkonem se hosté nicméně pokusili utkání ještě zdramatizovat. Konec zápasu by již však v režii domácích, kteří vedení pohlídali.

Sestava a branky V. Meziříčí: Kubát, Kotík – Bezděk 6, Konečný 4, Petr Kříbala 4, Šidlo 3/3, Necid 2, M. Kříbala 2, Živčic 2, Homola 1, Rosa 1, Pavel Kříbala 1. Poločas: 12:15.

EXTRALIGA ST. DOROSTU

TŘEBOŇ – NOVÉ VESELÍ 28:27

Prvoligoví dorostenci Nového Veselí vstoupili do utkání velmi dobře a ujali se vedení 4:1. Tří až čtyřbrankový náskok si udržovali až do 18. minuty. Pak se však začali dopouštět technických chyb a hra v obraně se značně zhoršila. „Koncem první půle jsme díky špatné obraně dostali několik laciných branek, díky kterým soupeř vyrovnal,“ komentuje výkon svých svěřenců asistent trenéra Petr Najman.

Ve druhém poločase si domácí vybudovali tříbrankové vedení. Dorostenci Nového Veselí však srovnali na 24:24. Půl minuty před koncem utkání prohrávali Novoveselští rozdílem jediné branky a hráli v útočném pásmu. Kombinací si vytvořili šanci, ale z pozice křídla však neproměnili a tak prohráli další utkání rozdílem jediné branky.

„V tomto utkání jsme nehráli v takové herní pohodě jako minulý týden. Spoléhali jsme více na individuální akce. Chybělo nám kolektivní pojetí. Další věc je, že nám chybí zkušenosti s vyrovnaných utkáních. Koncovky takovýchto zápasů zkrátka ještě nezvládáme,“ dodává trenér Ladislav Materna.

Branky N. Veselí: Bláha 5, Najman 6, Klíma 3, Šůstek 8, Kovařík 4, Laštovička 1. Poločas: 13:13.