Na úvod turnaje nastoupil klub z Vysočiny proti italskému soupeři Meran Alperia. V prvním poločase český celek neproměnili velké množství šancí a vyprodukoval spoustu chyb.

„Ve druhé půli jsme zpřesnili hru a ještě zlepšili obranu, takže jsme v 52. minutě vedli už 17:12. Konec byl z naší strany unavený, ale vítězství jsme uhájili. Velmi dobrý výkon předvedla celá obrana a brankář Šimovček,“ těšilo trenéra Veselí Pavla Hladíka.

První poločas souboje s domácím Lincem byl bohužel ve znamení chyb a netrpělivých akcí hostujícího celku. Druhý poločas přinesl výrazné zlepšení, na otočení zápasu to však již nestačilo, výhrou 22:21 si domácí zajistili triumf na turnaji.

Nejlepší zápas odehrálo Nové Veselí v závěrečném utkání, v němž jasně zdolalo Lovosice 30:23.

„Turnaj jsme zakončili zodpovědným výkonem, fungovala nám obrana i postupný útok. Samozřejmě je zde stále velký prostor pro zlepšení, ale turnaj ukázal, že jsme na dobré cestě a tým má charakter. V rámci přípravy to pro nás bylo opět velice přínosné, naše výkony mají stoupající tendenci,“ pochvaloval si Pavel Hladík, který přiblížil nadcházející program svého mužstva.

„Nyní nás čeká herní soustředění v Chorvatsku, kde sehrajeme tři zápasy s kvalitními domácími celky. To už je pro nás pomyslná generálka na úvod dalšího extraligového ročníku.“