Místo toho vyrazil klub z Vysočiny v závěru minulého týdne do země našich bývalých federálních partnerů. Zde sehráli svěřenci trenéra Petera Kostky dvě přípravná utkání se slovenskými celky. A v obou se urodil nerozhodný výsledek.

Obě utkání nabídla dramatické souboje. „Krátkým herním soustředěním na Slovensku jsme operativně nahradili dlouhodobě plánovaný kemp ve Velenje. I proto bych chtěl poděkovat slovenským klubům Slovan Modra a HKM Šala za to, že si již v tak dost nabitém zápasovém harmonogramu našly prostor na vzájemnou konfrontaci,“ ocenil šestatřicetiletý kormidelník Veselí.

Jeho ovečky, které byly ubytované v Malackách, nejprve remizovaly s Modrou 22:22. O den později pak předvedly proti Šale skvělý týmový výkon, kterým v posledních devadesáti vteřinách dokázaly srovnat skóre z nepříznivých 22:25 až na konečných 25:25. Navíc vyrovnávacím gólem v úplně poslední vteřině zápasu!

Největším pozitivem dvojzápasu na Slovensku bylo zjištění, že se ve Veselí nemusí bát dávat šanci mladým hráčům. „Sice ještě potřebují čas a chybí jim občas kvalita a správný rozhodovací proces. Ale to, co tu ukázali mladí chlapci, kteří ještě neodehráli ani jediný extraligový zápas, mě nesmírně potěšilo,“ lebedil si.

Některé mladíčky neváhal přímo jmenovat. „Tomášek, Halíček, Zeman, Řepa či Rubáč jsou obrovským příslibem do budoucnosti,“ těšilo jej.

Jediným negativem je zdravotní stav kádru. Na Slovensko tak Nové Veselí nemohlo odcestovat v plné síle. „Už druhý týden zápasíme s virózou, která zásadním způsobem poznamenala nejen naši sportovní přípravu, ale také nominaci na zápasy v Modre a Šale,“ kabonil se.

Marodka je poměrně početná. „Citelně nám chyběli Halla, Rubáč, ale také dlouhodobě zranění brankář Štohanzl, Gregorovič a Bassomben. Na druhé straně se nám otevřela možnost vyzkoušet si mladé hráče, kteří nám vytvářejí potěšitelné dilema,“ uzavřel hodnocení Kostka.