Minule uspěli, teď jen na to navázat. Sobotní utkání dvacátého extraligového kola mezi házenkáři domácího Nového Veselí a Karvinou se vyplatí sledovat. Ačkoliv na sebe narazí předposlední s vedoucím celkem tabulky, zápas slibuje napínavou podívanou.

Házenkáři Sokola ve středu dokázali vydolovat bod na palubovce Zubří, díky němuž se odpoutali z posledního místa tabulky. „To je naší velkou motivací. Nikdo z nás nechce připustit, abychom zůstali u dna tabulky,“ sdělil první velký motivační faktor David Melichar, levá spojka Nového Veselí.

S posledními Maloměřicemi má Nové Veselí shodný počet bodů. Skóre má lepší, vzájemný zápas, který bude určující v závěru sezony, ovšem horší.

Z posledních tří zápasů základní části tohoto ročníku proto ještě musí nějaký bod získat. Ideálně hned o tomto víkendu. „Karviná je favoritem, čeká nás složité utkání. Rozhodně jim ale nedáme nic zadarmo a porveme se o co nejlepší výsledek,“ burcoval.

K možnému úspěchu se musí hráči Sokola především vyvarovat chvilkových výpadků. „Pracujeme na tom, v tréninku se nám to docela daří. Máme mladý tým a neustále se lepšíme,“ dodal Melichar před utkáním, které začíná v 17.00.

Program 20. kola:
SOBOTA: Lovosice – Hranice (16.00), KP Brno – Maloměřice, NOVÉ VESELÍ – Karviná (oba 17.00), Kopřivnice – Zubří (18.00).
NEDĚLE: Frýdek-Místek – Jičín (17.00), Plzeň – Dukla Praha odloženo, tým Dukly je v karanténě.