Stranou nezůstali ani velkomeziříčští muži, kteří v 18. kole druhé ligy přivítali Juliánov.

II. liga mužů

V. MEZIŘÍČÍ - JULIÁNOV 32:26

Hosté byli posílení o dvě střelecky disponované spojky. I z toho důvodu zápas přinesl dramatickou podívanou až do závěrečného signálu. Domácí začali hodně ofenzivně a během první čtvrthodiny se dostali do čtyřbrankového vedení (7:3). Poté se Sokol dopustil opakovaných chyb, které soupeře nastartovaly k proměněným protiútokům. Přesné zásahy Juliánov probraly z letargie - jejich obrození vyústilo ve vyrovnání (8:8).

Hlasitá podpora publika vlila domácím hráčům do žil čerstvou energii. Do přestávky se jim povedlo získat znovu vedení. Po změně stran však zaspali úvod a horko těžko doháněli vzniklé manko (14:15, 19:20). V rozmezí 46. - 50. minuty se Velkému Meziříčí vyplatila důslednost, důraz a také drzost. Využité brejky a přesné zakončení z křídelních prostor byly ve vývoji utkání zlomovým momentem. (25:21).

Čtyřbrankové vedení mělo evidentně blahodárný a zklidňující vliv na sebevědomí domácích hráčů. Brněnští vyzývatelé ve zbývajících minutách i přes snahu nenašli účinnou zbraň na nadšený výkon Sokolu. Vítězství, kterým Velkomeziříčští korunovali svůj výtečný výkon, bylo nejlepším poděkováním skvělým fanouškům za přízeň a neúnavně bouřlivou podporu.

Sestava a branky V. Meziříčí: Stoklasa - Večeřa 8, Šidlo 6, Raus 6, Chlubna 5, Živčic 4, Pa. Kříbala 3/2, Pe. Kříbala, Necid, O. Filip, Ma. Slavík, Homola, Hugo, J. Kaštan. Sedmimetrové hody: 3/2:4/3. Vyloučení: 3:5. Poločas: 14:12

Tabulka II. liga mužů

II. liga žen

V. MEZIŘÍČÍ – OLOMOUC 25:23

V duelu celků bojujících o jediné postupové místo do první ligy se po zásluze radovaly reprezentantky domácích barev. Čtyři kola před koncem soutěže tak disponují šestibodovým náskokem na čele tabulky.

Začátek žhavého střetnutí Olomouci, která nápaditostí útočných akcí a zejména velmi dobrou střeleckou efektivitou hájila dvoubrankový náskok (4:6). Změny v sestavě pomohly domácímu týmu zaplašit tísnivou nervozitu.

Sokol - hnán burácející diváckou kulisou - zdokonalil především obrannou fázi, začal lépe kombinovat v útoku a na sklonku poločasu dobyl poprvé vedení. Ve druhém dějství Velké Meziříčí víc využívalo střelecký potenciál Jarmily Hrůzové, v brance se chytila formu Jana Lavická.

Rezultátem celkového zlepšení bylo v rozmezí 40. - 44. minuty slibné tříbrankové vedení (21:18). Olomouc si nevěděla rady s důraznou defenzivou, která jej nepustila na dohled velkomeziříčské svatyně.

Sestava a branky V. Meziříčí: Fischerová, Lavická - Hrůzová 11/3, Hublová 4, Chlubnová 4, Z. Plachetská 3, Krejzlová 2, Vítečková 1, A. Jahodová, Jelínková, J. Svobodová. Sedmimetrové hody: 4/3:4/2. Vyloučení: 3:4. Poločas: 14:14.