V. MEZIŘÍČÍ – SVŠ PLZEŇ 21:30

Vlažný a ustrašený výkon domácích hráček, často chybujících v rozehrávce, Západočešky nekompromisně trestaly. Jejich útočné kombinace končily vesměs na hranici brankoviště faulem, za který následoval sedmimetrový hod.

„Naše nedůrazná a nekompaktní obrana se nedokázala vypořádat s fyzicky lépe připraveným a přesně kombinujícím soupeřem. Tým se často utápěl v chybách a nepřesnostech. Příliš individuálně pojaté akce, zakončené naivní střelbou, nemohly nijak překvapit soustředěnou obranu hostí,“ popisoval vedoucí meziříčského družstva Vincenc Záviška.

Až závěrečné minuty prvního poločasu vlily do žil domácích hráček trošku rychlosti a přinesly kapku naděje v podobě snížení nepříznivého stavu. Po změně stran se hrálo podle stejného scénáře. K udržování náskoku (16:22) stačilo Plzeňským průměrné tempo. Poslední zápasová šance svitla domácím v závěrečné desetiminutovce.

Změna na postu brankářky a zrychlení hry znamenalo snížení na 19:22. Ovšem neproměnění velmi dobré brankové příležitosti a následný zbytečný faul spojený s vyloučením a s nařízením sedmimetrového hodu dokonale zhatily jakékoli plány na zvrat. Zkušený soupeř přitvrdil a pozásluze bral oba body.

Vyloučení 6:3. Poločas: 11:14. V. Meziříčí: Lavická, Panáčková, Zelníčková - Hublová 5, Hrůzová 4, R. Vidláková 4/1, Plachetská 4/3, E. Kňourková 2, Fischerová 1, T. Hammerová 1, J. Svobodová, Vítečková.