Zlepšení přišlo pozdě, ženy potřetí padly

VELKÉ MEZIŘÍČÍ - Házenkářky Velkého Meziříčí nepřibrzdily pozvolný propad, který je v první lize postihl. Po vyhrané premiéře ve druhé nejvyšší soutěži Sokol třikrát prohrál. Ve 4. kole nestačil na Plzeň.

3.10.2007

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Novotný

V. MEZIŘÍČÍ – SVŠ PLZEŇ 21:30

Vlažný a ustrašený výkon domácích hráček, často chybujících v rozehrávce, Západočešky nekompromisně trestaly. Jejich útočné kombinace končily vesměs na hranici brankoviště faulem, za který následoval sedmimetrový hod.

„Naše nedůrazná a nekompaktní obrana se nedokázala vypořádat s fyzicky lépe připraveným a přesně kombinujícím soupeřem. Tým se často utápěl v chybách a nepřesnostech. Příliš individuálně pojaté akce, zakončené naivní střelbou, nemohly nijak překvapit soustředěnou obranu hostí,“ popisoval vedoucí meziříčského družstva Vincenc Záviška.

Až závěrečné minuty prvního poločasu vlily do žil domácích hráček trošku rychlosti a přinesly kapku naděje v podobě snížení nepříznivého stavu. Po změně stran se hrálo podle stejného scénáře. K udržování náskoku (16:22) stačilo Plzeňským průměrné tempo. Poslední zápasová šance svitla domácím v závěrečné desetiminutovce.

Změna na postu brankářky a zrychlení hry znamenalo snížení na 19:22. Ovšem neproměnění velmi dobré brankové příležitosti a následný zbytečný faul spojený s vyloučením a s nařízením sedmimetrového hodu dokonale zhatily jakékoli plány na zvrat. Zkušený soupeř přitvrdil a pozásluze bral oba body.

Vyloučení 6:3. Poločas: 11:14. V. Meziříčí: Lavická, Panáčková, Zelníčková - Hublová 5, Hrůzová 4, R. Vidláková 4/1, Plachetská 4/3, E. Kňourková 2, Fischerová 1, T. Hammerová 1, J. Svobodová, Vítečková.

Tabulka po 4. kole

3.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Přístroj na měření kvality ovzduší.

Rodiče dětí žádají měření smogu u škol

Na parketě se to hemžilo maskami všeho druhu. A někteří malí návštěvníci karnevalu se dostali i na parket a zatančili si přímo s Míšou Růžičkovou.
39

Míša Růžičková roztančila ve Žďáře děti i dospělé

Ve Family Pointu budou hovořit o první pomoci i šátkování

Žďár nad Sázavou – O první pomoci dětem se bude v úterý 23. ledna hovořit ve žďárském Family Pointu, který se nachází ve čtvrtém patře polikliniky.

Nové případy pravé chřipky ve třetím týdnu nepřibyly

Vysočina – Nástup chřipkové epidemie na Vysočině se nadále odkládá. V uplynulém třetím kalendářním týdnu sice akutních respiračních onemocnění plošně přibylo, a to v jak v rámci celého kraje, tak i v jednotlivých okresech. Nadále je ovšem nemocnost výrazně pod hranicí epidemie, která bývá spojována s překročením hranice 1 700 případů.

Po bodu. Nastavené časy hokejistům o víkendu příliš nesvědčily

Velká Bíteš, Břeclav – Do závěrečné čtvrtiny základní části vstoupili o víkendu hokejisté v Krajské lize jižní Moravy a Zlínska. V 17. kole se lídr tabulky z Velkého Meziříčí představil na ledě Břeclavi. Hráči Horáckého hokejového klubu dvě třetiny za svým soupeřem zaostávali, až díky výkonu ve třetí dvacetiminutovce vyválčili alespoň bod.