Muži ve druhé lize nezvládli dobře rozehraný zápas v Kolíně, ale přivezli si alespoň bod. Rovněž ligové dorostenky čekaly zápasy venku v Písku. Zatímco mladší vyhrály, starší prohrály.

I. liga žen

V. MEZIŘÍČÍ – H. BROD 22:28

Domácí hráčky stejně jako brodské házenkářky hrají svoji první sezónu v první lize, když postoupily jako vítězky moravské části druhé ligy.

Derby Vysočiny začaly domácí hráčky zostra, když hned z prvního útoku vsítily svoji první branku. Jiskra se však nenechala zaskočit rychlým úvodním gólem a brzo se sama ujala v 9. minutě vedení v zápase, které již ze svých rukou nepustila.

Do druhého poločasu vstupovala Jiskra solidním náskokem čtyř branek, který si dokázala udržet i v době, kdy se jí střelecky příliš nedařilo.

Po neurovnané mezihře přišlo v 54. minutě uklidnění, Jiskra přestala vyrábět zbytečné chyby a za podpory gólmanky Ulrichové dovedla zápas do vítězného konce a připsala si dva veledůležité body.

„V dnešním zápase rozhodla zejména obrana a výborná Martina Ulrichová v bráně, a také agresivnější přechod do útoku. V polovině druhé půle jsme začali produkovat množství chyb a hráli jsme často v oslabení, které se nám však podařilo ubránit, čímž jsme se nedostali do větších problémů,“ zhodnotil trenér havlíčkobrodských prvoligových házenkářek David Kučera.

Sestava a branky Havlíčkova Brodu: Ulrichová, Vojířová, Brožková - Burdová 9, Kolesová 2, Kafková 4, Kvasničková 6, Krejcarová 5, Neubauerová 1, Musilová 1, Pecková, Herzánová, Kašpírková. Poločas: 11:15.