V.MEZIŘÍČÍ – PROSTĚJOV 25:38

Od úvodních minut měl výrazně přesnější a nápaditější soupeř herně i střelecky navrch (1:5, 3:10). Pozměněný a především výrazně omlazený kádr domácích se trápil zejména v defenzívě, která připomínala děravý ementálský sýr.

„Útočná činnost postrádala rychlost a důvtip, byla na míle vzdálena té, kterou vídáme v druholigových soubojích. Prapor domácích barev držel pouze Tomáš Chlubna,“ uvedl vedoucí Velkého Meziříčí Vincenc Záviška.

Prostějovští v čele s dobře chytajícím brankářem s nadhledem trestali chyby domácích hráčů a do poločasu si vytvořili výrazný náskok. Po změně stran vysunutá a důrazně hrající obrana hostů rozmělňovala útočné snahy Sokola a těžila z rychlých brejků po nepřesném a často zbrklém zakončení domácích.

S přibývajícími minutami tak narůstal i brankový odstup (18:31, 20:34). Závěrečnou fázi pak oba soupeři pojali více útočně.

Poločas: 11:19. V. Meziříčí: Stoklasa - Chlubna 5, Petr Kříbala 5, Večeřa 3, Živčic 3, P. Kaštan 3, Pavel Kříbala 2, Homola 2, M. Kříbala 1, Fischer 1, Konečný, J. Kaštan, Rosa.