Utkání slibovalo vyrovnaný průběh a to se také v první půli beze zbytku naplnilo. Domácí házenkáři se hned ve druhé minutě dostali po střele Melichara (při signalizované pasivitě) do vedení a to si udržovali.

Nejslabší pasáž si připsali mezi 19. a 27. minutou, kdy neskórovali a Zubří se dotáhlo na 9:9. To byl však jediný moment, kdy hosté drželi alespoň remízový stav. Sokol si pak vytvořil poločasové vedení 11:9 po trefě Bendicseka a dalekonosné střele Tomáška.

Po přestávce odskočil až na čtyřbrankový náskok, který si udržoval až do 50. minuty. Hosté se pokusili o závěrečný nápor, ale blíže na dostřel než o dvě branky ztráty se nedostali. „Museli jsme oproti jiným zápasům upravit taktiku. Kluci ji splnili na jedničku a dokázali pokrýt absenci Kuby Flajsara,“ ocenil trenér vítězů Jan Běloch.

Fotbalové utkání mezi FC Slovan Havlíčkův Brod a SFK Vrchovina Nové Město na Moravě.
OBRAZEM: Vrchovina po boji zdolala Havlíčkův Brod, Velké Meziříčí schytalo lekci

Nové Veselí silného soupeře z Valašska porazilo ve stávající sezoně na třetí pokus. „Zubří u nás naposledy dokázalo uspět loni v play-off,“ připomíná Běloch a dodává: „Ta série výher Zubří byla teď dlouhá a jsme moc rádi, že jsme to zlomili.“

Výhru režíroval devíti zásahy Adam Tomášek. V souboji mladých spojek tak předčil reprezentanta Mořkovského, který se trefil „jen“ sedmkrát. „Hráči podali dobré individuální výkony, lídrem byl tentokrát Adam. Jsem rád, že se mu zápas povedl a bude takhle pokračovat dál,“ dodal na klubovém webu Běloch.

Sokol se posunul do elitní osmičky, poražený soupeř zůstává devátý. Drží tak poslední postupovou pozici, protože dosud pátý slovenský Prešov se do play-off nezapojí.