Oběma týmům už prakticky o nic nešlo, výhra Nového Veselí jen stvrdila konečnou druhou příčku v tabulce play-out, Jihočeši skončí třetí. „Myslím si, že se v zápase zásadně projevilo to, že se týmům srovnaly motivace do zápasu. Strakonice byly jiný tým než v předchozích zápasech. Chyběli jim někteří hráči, což se zásadně projevuje,“ poukázal Běloch na fakt, že oba týmy měly před sobotním zápasem jistou záchranu v extralize.

Sokol v předchozích pěti duelech skupiny o záchranu urval pouze jedno vítězství, a tak chtěl nelichotivou bilanci aspoň trochu vylepšit. Utkání zahájil soustředěně a brzy si vypracoval rozhodující náskok. Hosté sice vstřelili první branku, ale Sokol otočil na 5:1.

Fotbalisté Vrchoviny (v modrém) snad konečně zahladili dosavadní jarní tápání. V sobotu doma zdolali Speřice jednoznačně vysoko 6:0.
Jednoznačná záležitost. Fotbalisté Nového Města si s chutí smlsli na Speřicích

Strakonice se ještě vzepjaly na konci první desetiminutovky ke snížení na 5:6, ale Sokol už pak jen navyšoval skóre. Jihočechům tak vrátil dvě předchozí porážky. „Myslím si, že bylo vidět, že ani jednomu týmu už o nic moc nejde. Každopádně si myslím, že jsme zápas zvládli dobře,“ připojil se k hodnocení s osmi brankami nejlepší střelec zápasu Robert Halíček.

Nové Veselí čekají do konce sezony ještě dvě utkání. Nejprve se v neděli představí na palubovce Hranic a ročník uzavře v sobotu 4. května doma s Maloměřicemi.