NA TRÉNINKU JIM TO JDE

Jeho svěřencům začátek druhé poloviny sezony opravdu nevyšel. Proti předposlednímu celku tabulky by si ale mohli spravit chuť. „Jsme favoritem zápasu, o tom není třeba diskutovat. Potvrdit to chceme i na hřišti,“ říká Hladík, který ovšem odmítá jakékoliv podcenění.

Ilustrační foto.
Jediní Zelenáči statečně vzdorovali

„V prvních dvou zápasech jsme nebodovali, proto podcenění rozhodně nemůže přijít. Všichni hráči mají velkou motivaci bodovat.“

Podobné zápasy ovšem bývají náročné na psychickou soustavu hráčů. „Samozřejmě pracujeme na tom, abychom nervozitu odbourali. Ambice mají hráči, ale také i my. Na úvod jara pro nás proto byly dvě prohry nepříjemné. Na tréninku však kluci pracují dobře, chceme potvrdit naši výkonnost přímo v zápase,“ je odhodlaný trenér Hladík.

Obránce Velkého Meziříčí David Komínek (v červeném).
Obrana Velkého Meziříčí? Opět se rýsuje alternativa s Komínkem v záloze

„Věřím, že nějaká přehnaná nervozita na nich znát nebude. Lehká situace to samozřejmě není, protože všichni víme, že v Lovosicích jsme bodovat mohli a měli. Po dvou předchozích prohrách pro nás jarní část teprve nyní začíná,“ dodal kormidelník Veselí.

KONEČNĚ KOMPLETNÍ

Pozitivní zprávou je fakt, že po dlouhé době bude mít celek z Vysočiny prázdnou marodku.

„Poprvé od úvodního zápasu této sezony bychom měli být kompletní. Uzdravil se totiž také Radek Flajsar,“ těší kouče Sokola.

Od celku ze severu Moravy dnes čeká odhodlaný výkon.

Žďárské Plameny. Ilustrační foto.
Plameny Hodonín dokonale zaskočily. Oživily šanci na play-off

„Oni sem vlastně jedou v dobré situaci, nemají co ztratit. Udělali nějaké změny na trenérských postech, je na nich vidět zvýšená motivace,“ všiml si Pavel Hladík, který očekává fyzicky náročné utkání.

„Hráči Frýdku se hodně perou. Mají vysoký střed obrany, který ve spolupráci s gólmanem dobře funguje. Dělají však velké množství technických chyb, které bychom rádi potrestali.“

Program 18. kola Extraligy mužů:
STŘEDA: Dukla Praha – Karviná 27:25.
SOBOTA: KP Brno – Zubří, Maloměřice Brno – Kopřivnice, Jičín – Plzeň, NOVÉ VESELÍ – Frýdek-Místek (19.00).
NEDĚLE: Lovosice – Hranice.