Jejich členové se snažili co nejlépe vyrovnat se třemi disciplínami – během na sto metrů s překážkami, výstupem do čtvrtého podlaží cvičné věže a také s nezbytnou královskou disciplínou požárního sportu – požárním útokem.

„Nejtěžší je určitě výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže, který sestává nejen ze samotného výstupu, ale i 32,5 metrů běhu s žebříkem,“ uvedl Josef Ryba, ředitel územního odboru Žďár nad Sázavou Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina.

Favorité z Třebíče

Mezi soutěžními družstvy nemohl chybět domácí sbor ze Žďáru nad Sázavou, který byl doplněn skupinami z Jihlavy, Pelhřimova, Jindřichova Hradce, Chrudimi, Havlíčkova Brodu a Třebíče.

Právě třebíčští hasiči opět byli horkými favority na výhru, první příčku v tomto závodu totiž v předešlých letech obsadili celkem devatenáctkrát.

První disciplínou, se kterou se soutěžící museli poprat, byl běh na sto metrů s překážkami. Ten hasičům ztěžovalo mimo jiné velmi chladné počasí, nouze nebyla ani o pády. Jako druhý v pořadí byl výstup na cvičnou věž a klání pak nemohlo končit ničím jiným než požárním útokem. Na vítěze čekalo množství hodnotných cen.

„Každá disciplína se vyhlašuje zvlášť a máme nachystány poháry vždy pro první, druhé a třetí místo. Pak se samozřejmě vyhlašuje také celkový vítěz,“ dodal Ryba.

-------------

Výsledky soutěže

Celkové pořadí
1. Třebíč, 2. Jihlava, 3. Chrudim

Běh na 100 m s překážkami
1. Třebíč, 2. Jihlava, 3. Jindřichův Hradec

Výstup na cvičnou věž
1. Jihlava, 2. Třebíč, 3. Jindřichův Hradec

Požární útok
1.Třebíč, 2. Chrudim, 3. Pelhřimov