„Sportovní hry se u nás konaly již po jedenadvacáté, letos přijelo soutěžit celkem dvě stě třicet tři sportovců z patnácti zařízení, která zajišťují péči zdravotně postiženým,“ řekla ředitelka křižanovského ústavu Marie Bartošková.

Čaj přišel závodníkům vhod

Pro účastníky bylo také připraveno občerstvení. „Zajistili jsme dostatečné množství tekutin, abychom zachovali potřebný pitný režim. Kvůli chladnému počasí jsme vařili i čaje. K jídlu byly k dispozici párky a pečivo,“ dodala.

Sportovcům se pohyb na čerstvém vzduchu líbil. „Moc se mi tu líbí, už jsem absolvovala závod s kelímky. Nejvíc se ale těším na kuželkovou dráhu,“ řekla jedna z účastníků her Anna Richterová.

Soutěžící prováděly po areálu hřiště desítky pořadatelů, kteří zároveň zajišťovali dohled nad dodržováním stanovených disciplín. „Na hrách jsem poprvé, ale zúčastnil jsem se dalších klání zdravotně postižených a mile mě překvapilo, kolik se tu sešlo lidí. Vzhledem k chladnému počasí je to obdivuhodné,“ řekl pořadatel Ondřej Chalupa.

Tradice sportovních her bude pokračovat i v dalších letech, dvacátý druhý ročník se uskuteční opět na křižanovském fotbalovém hřišti.