Návrat ztraceného syna. Tak by se dala označit informace o tom, že od nové sezony bude dres extraligových házenkářů Nového Veselí opět oblékat gólman Vít Schams. Ten se do klubu vrací po dvou ročnících, kdy hájil branku švýcarského TV Endingen. „Musím vedení v Novém Veselí poděkovat za trpělivost při jednání,“ ocenil v rozhovoru pro klubový web zanedlouho třicetiletý hráč.

Na působení ve Švýcarsku ovšem nedá dopustit. „Byla to pro mě velká zkušenost do života, byť naše výsledky nebyly takové, jaké bychom si představovali,“ přiznal.

Na návrat do známého prostředí se těší. „Trenér Hladík i někteří jiní hráči sice odešli, ale kostra mužstva tu zůstala. Určitě se máme kam posouvat,“ naznačil.

Podobně jako před svým odchodem, i tentokrát by se měl gólman, který na Vysočinu poprvé dorazil v únoru 2016 z Karviné, věnovat rovněž trénování mládeže. „Jsem s vedením Veselí domluvený, že bych s trénováním žáků opět pomáhal. Navíc se chci v tomto směru také dál vzdělávat,“ neskrýval.

A jaký výkonnostní cíl si stanovil pro příští sezonu? „Pokud si dodáme patřičné sebevědomí a bude se nám dařit, můžeme podle mého klidně pomýšlet na play-off,“ svěřil se Schams.