Oba golfové kluby na Žďársku využily na začátku druhého dubnového týdne možnosti a otevřely se veřejnosti. „Naší prioritou je nabídnout sportovní vyžití při zachování maximální možné ochrany zdraví všech našich návštěvníků a všech našich zaměstnanců. Kromě této naší priority splňuje mimořádný režim provozu našeho areálu všechny podmínky omezení dle platného vládního nařízení,“ stojí na webu Golf club Svratka www.gcsvr1932.cz.

V podobném omezeném režimu funguje i Golf a Countru club Svobodné Hamry. „Klubovna a veškeré společné prostory a recepce, mimo toalet, zůstávají uzavřeny. Je zde i možnost zakoupení nápojů s sebou u okénka,“ nabízí web www.gccsh.cz.

Fotbalový trenér David Holoubek chodí se synem a synovcem kopat do míče v Jiřicích.
Tréninky se synem si užívám, tvrdí David Holoubek

Postupně se striktní opatření uvolňovala, takže od 16. dubna je otevřena i driving range. Zde jsou ale přísnější pravidla, čili na každém odpališti může být jen jeden hráč. Fungují i putting a chipping green.

O čtyři dny později si golfisté vyslechli další příjemnou zprávu. Ve flightu už mohou být čtyři. Hráči ovšem musí znovu dodržovat jasná nařízení a odstupy. „Prosíme vás, buďte k sobě ohleduplní a dodržujte, co máte. Pak ta procházka po hřišti bude příjemná pro všechny,“ mají jasnou vizi ve Svratce.

V obou areálech jsou podmínky skvělé. Ve Svobodných Hamrech navíc potěšila informace o tom, že hřiště bude zkrášlovat nová mašina. O krásný pažit se bude starat Jacobsen LF3800, což je špičková lehká sekačka.