SK SNIPERS TŘEBÍČ – HIPPOS ŽĎÁR B 10:9

Hned z úvodního buly pronikl soupeř před branku Hipposu a v osmé vteřině se ujal vedení. Úplně stejná situace nastala za dalších pět vteřin. Třetí branku vstřelila Třebíč úplně stejným způsobem a již v devatenácté sekundě měla tříbrankový náskok.

Ale i z tak nepříjemného začátku se Hippos dokázal oklepat a kapitán Haman po Veleckého křížném pasu snížil na 3:1. Navíc hned vzápětí dostal Hippos výhodu přesilové hry. Nejsilnější sestava zkušených borců tak dlouho kombinovala, až bránící se třebíčská čtveřice vypíchla balonek a brejkovou situaci zakončila čtvrtou brankou. V pokračující přesilovce si Hippos připravil několik šancí, ale bez gólového efektu a navíc v závěru početní výhody ještě jednou inkasoval.

Na konci první třetiny se však probudil kanonýr Kos. Nejprve individuální akcí snížil a následně připravil pozici pro Srnského, který přidal třetí branku.
Další tlak se podařilo zúročit ve druhé třetině.

Třebíč se ovšem prosadila z brejku. V následném žďárském oslabení přišlo srovnání. Do konce druhé třetiny chybělo osm vteřin.
A tak se ve třetí třetině začínalo od začátku za divokého stavu 7:7. Více štěstí měli Třebíčští.

Branky Žďáru: Kos 3, Srnský 3, Haman, Pazour, Turinský, asistence: Kos 4, Velecký 2, Turinský. Vyloučení 1:1, využití 1:0, oslabení 2:0. Třetiny: 5:3, 2:4, 3:2.

HIPPOS ŽĎÁR B – SK JEMOBU 5:7

Úvahy o disciplinované obraně proti favoritovi vzaly za své již v prvním střídání, kdy se žďárští junioři nedohodli a vystřídali tak nešťastně, že nechali na hřišti pouze jediného spoluhráče. Ten brejku soupeře zabránit nemohl. Při následujícím útoku zapomněli obránci Hipposu soupeře na zadní tyčce a bylo to o dvě branky. Po dalších obranných chybách, které hráči JeMoBu trestali to vypadalo na jasný debakl.

Jenomže utkání se postupně vyrovnalo. Žďárské šance pochytal brankář JeMoBu, na Mifkovi v brance Hipposu zas pomáhaly tyče a břevno. Výsledkem druhé třetiny byla branka soupeře po závaru před žďárskou brankou a snížení z hokejky Stixe.

V poslední třetině se Hippos pokusil skóre vyrovnat, ale jak jeho hráčům docházely síly, vytratila se z jejich projevu kombinace. Individuální pokusy pak dokázali hráči JeMoBu poměrně lehce ubránit.

Branky Žďáru: Stix 2, Velecký, Kos, Turinský, asistence: Srnský, Kos, Haman, Pátek. Vyloučení 1:2, využití 1:0. Třetiny: 2:5, 2:1, 1:1. Žďár n. S.: Mifka, Čech – Pátek, Zástěra, Velecký, Pazour – Kos, Turinský, Srnský, Haman, Stix.

Jiří Tlustý