„Ve třetí třetině jsme za stavu 6:2 zbytečně polevili a pustili soupeře zpátky do hry. To by se nám nemělo stávat,“ našel na jinak povedeném střetnutí chybu trenér Filip Dvořák.

HIPPOS ŽĎÁR N. S. – ZNOJMO 8:5

Do zápasu vstoupili domácí hodně aktivně. Snažili se soupeře zatlačit a tak to byli právě oni, kdo diktoval tempo hry. Výsledkem bylo brzké vedení. Ve 4. minutě se míčku ujal kapitán Melichar a ranou pod horní tyčku otevřel střelecký účet zápasu. Ten se trefil i podruhé, když ho u mantinelu našel Imramovský. V 16. minutě si oba role vyměnili a zcela nekrytý Imramovský zvyšoval na 3:0. Do šatny ale tento stav nevydržel. Osm vteřin před koncem třetiny Znojmo poprvé udeřilo a trochu zchladilo domácí nadšení.

Druhá dvacetiminutovka probíhala obdobně. Více šancí si připravovali Hroši. S tím rozdílem, že branky obstarávala druhá útočná formace. Ve 25. minutě se k tyči prosadil střelec posledních zápasů Ondřej Zerák. Pak si slabší chvíli vybral jeden ze žďárských obránců, který při rozehrávce zapomněl míček za sebou a Bárta v samostatném úniku Dobrovolného překonal bekhendovou kličkou. Hippos se ale nenechal vyvést z tempa a chybu na druhé straně proměnil Tlustoš – 5:2. Hned z rozehrávky dokonal svůj hattrick Melichar a rozdíl ve skóre už byl čtybrankový. Prazvláštní metr rozhodčích sice nahrával Znojemským, ti ale nařízené trestné střílení a následnou přesilovou hru nevyužili.

Do posledního dějství vstoupili domácí poněkud rozpačitě. Nutno dodat, že i díky aktivitě hráčů Znojma, kteří místní borce dostávali pod větší tlak než doposud. Výsledem byly dvě branky během minuty a půl, a tak se začalo schylovat k dramatu. Zklidnění do žďárských řad vlila druhá trefa Tlustoše, jenž tečoval střelu od poloviny hřiště mimo dosah brankáře a vrátil skóre do zajetých kolejí. Poté měl Hippos další možnost přesilové hry. A s ní naložil lépe než o pár minut dříve, kdy dokonce při vlastní přesilovce inkasoval. Hroši úspěšně sehráli jeden ze svých vzorců a Kos po perfektní Imramovského přihrávce už neměl problém rozvlnit odkrytou část sítě.

„První dvě třetiny jsme ovládli a vedli 6:2. Bohužel v každém zápase máme jednu třetinu slabší. Teď to byla část poslední a Znojmo se díky tomu dostalo zpět do zápasu. Myslím, že florbal to nebyl špatný a i lidé se mohli hrou bavit. Jen škoda některých výroků rozhodčích a našich následných reakcí na ně. Jinak ale můžeme být spokojení. Důležité jsou body a my si všechny tři připsali,“ věděl po zápase kormidelník Filip Dvořák.

Branky a přihrávky: Melichar 3, Tlustoš 2, O. Zerák, Kos, Imramovský (Imramovský 2, Tlustoš, Melichar, Velecký). Vyloučení: 4:5. Využití 1:0. Střely na branku 23:26. Diváci: 185. Třetiny: 3:1, 3:1, 2:3. Žďár n. S.: Dobrovolný, Zástěra – F. Dvořák, O. Dvořák, Pátek, Příhoda, Velecký, Melichar, Imramovský, Tlustoš, Kos, O. Zerák, Haman, Turinský, M. Zerák.