„Při vyrovnanosti tabulky jsou pro nás důležité každé tři body. Jsem proto rád, že jsme oba zápasy zvládli a udrželi domácí neporazitelnost,“ těšilo kouče Filipa Dvořáka.

ŽĎÁR N. S. – Č. BUDĚJOVICE 12:3

Hned od úvodu byla patrná snaha domácích o vstřelení úvodního gólu, který by jim na hole přinesl více klidu. Místo toho ale Kos vyrobil dvě fatální hrubky v rozehrávce, kterými ale Štíři pohrdli. A tak zaúřadovalo pravidlo nedáš, dostaneš. Novic Haman našel skulinu mezi nohama brankáře a zaznamenal tak svoji první branku v soutěžním utkání za A-tým. V 7. minutě už svou první trefou v utkání zvyšoval kapitán Melichar na 3:0 a zahanbit se nenechal ani jeho parťák z útočné formace Imramovský – 4:0. A když v 15. minutě šťastně skóroval hrající trenér Filip Dvořák, bylo téměř rozhodnuto. Hosté sice do konce třetiny snížili dorážkou z předbrankového prostoru a ve druhé části udeřili i podruhé, ale to už si slovo vzal zpátky Hippos.

Nejdříve Melichar našel zcela volného Imramovského a za chvíli si oba hráči svoje role vyměnili – 7:2. Do konce dvacetiminutovky uplatnil důraz před Zástěrou budějovický útočník, ale závěrečné slovo si vzal do třetice Melichar.

A jelikož neměli domácí stále dost a jejich kapitán měl zkrátka svůj den, skončilo utkání výsledkem 12:3.„Výborné utkání dnes sehrála dvojice Imramovský – Melichar. Dobře si vedl i Tlustoš, který nastoupil na pozici obránce. Pochvalu si zaslouží i Haman, který hrál poprvé na pozici středního útočníka,“ kvitoval výkon svých svěřenců Filip Dvořák.

Branky a přihrávky Žďáru: Melichar 6, Imramovský 2, F. Dvořák, Kos, M. Zerák, Haman (Imramovský 3, Melichar 2, M. Zerák, O. Zerák, Tlustoš, O. Dvořák). Rozhodčí: Koutný, Hadrava. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Střely na branku 41:19. Diváci: 137. Třetiny: 5:1, 3:2, 4:0.

ŽĎÁR N. S. – PELHŘIMOV 6:4

V derby s pelhřimovským Spartakem otevřel skóre po standardní situaci Imramovský. Domácí jakoby gól uklidnil a přestali předvádět výkon, na nějž jsou jejich fanoušci zvyklí. Všimli si toho i Pelhřimovští a v rozmezí 8. až 10. minuty otočili na 1:3. To už nevydržel žďárský kormidelník a zastavil rozjeté Spartakovce oddechovým časem. Od tohoto okamžiku se Hroši postupně vraceli do zápasu a do konce třetiny zvládli vyrovnat Kosovými góly.

Ve druhé části šli hosté znovu do vedení, o které je ale záhy na to obral Melichar, jenž po kličce obešel obránce a v pádu dokázal dostat balonek do Venkrbcovy svatyně.

Rozhodnout tak měla závěrečná třetina. Obě družstva čekala na chybu a hledala skulinky v obraně soupeře. V 45. minutě byl vyloučen hráč hostí a Hrochům tak nabídl převahu jednoho muže v poli. Po pár nahrávkách v útočném pásmu a rychlém přenesení hry na levou stranu hřiště se trefil hráč s číslem 10 na zádech, Ondřej Melichar. Ten samý forvard zvyšoval na konečných 6:4 a zpečetil tak svůj excelentní víkend.

„Po první vstřelené brance jsme asi čekali, že se soupeř porazí sám. Naštěstí jsme brzy srovnali krok. Zápas byl kvalitní a to i díky soupeři. Rozhodla naše trpělivost v poslední třetině,“ uzavřel Filip Dvořák.

Branky a přihrávky Žďáru: Melichar 3, Kos 2, Imramovský (Imramovský, Melichar, Tlustoš, O. Dvořák, F. Dvořák). Rozhodčí: Chvosta, Vápeník. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Střely na branku 30:26. Diváci: 117. Třetiny: 3:3, 1:1, 2:0. Žďár n. S.: Zástěra, Dobrovolný – F. Dvořák, O. Dvořák, Pátek, Příhoda, Melichar, Imramovský, Tlustoš, Kos, O. Zerák, Haman, Turinský, M. Zerák