Navíc ostrostřelci Hipposu Melichar, Imramovský a Kos okupují první tři místa v kanadském bodování soutěže. Mezi gólmany vládne statistikám rovněž žďárský Dobrovolný.

ŽĎÁR - SOKOL PARDUBICE B 5:4

Úvod utkání byl vyrovnaný, poté se však začaly prosazovat hostující Pardubice. Jejich tlak vyústil ve dvě branky ve žďárské síti. Šance domácího Hipposu bohužel končily mimo pardubickou svatyni.

Po přestávce se žďárští florbalisté do soupeře pořádně pustili. V sedmé minutě se poprvé prosadil Melichar. O vyrovnání se za 90 vteřin postarali obránci Filip Dvořák a Velecký, jehož nahození zapadlo do horního rohu soupeřovy branky.

Hned po buly vybojoval balonek Imramovský, jehož střelu pardubický gólman vyrazil. Dobíhající Ondřej Zerák volný balonek uklidil do sítě hostí, čímž dostal Žďárské do vedení.

Stejná lajna se postarala o navýšení skóre, když Imramovský našel volného Melichara. Z následujícího brejku překazily Pardubice žďárskou radost, a tak florbalisté Hipposu odcházeli do kabin pouze s jednobrankovým náskokem.

Dramatické utkání se rozhodovalo až v poslední části. Ve čtvrte minutě se hráčům Pardubic podařilo vyrovnat. Poslední slovo však měli domácí.
Ve dvanácté minutě se z rohu uvolnil Melichar, nahrál za branku Zerákovi, který svým druhým gólem rozhodl utkání.

Náskok domácích mohl Zerák ještě navýšit, ale v rozhodujících chvílích jej zradila muška. Přesto tři body z toho utkání skončili na žďárském kontě.

Branky Žďáru: Melichar 2, O. Zerák 2, Velecký. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Třetiny: 0:2, 4:1, 1:1.

ŽĎÁR – TJ OA TŘEBÍČ 17:5

Utkání s nádechem derby rozhodli domácí již v první třetině. Zejména Kosova střelecká potence a kombinační kvalita útočné formace Melichar – Imramovský – O. Zerák poslaly soupeře z druhého konce Vysočiny úplně do kolen.

Jen v prostřední části domácí s vědomím dostatečného náskoku polevili a vyhráli tuto třetinu „jen“ s jednobrankovým náskokem.
Jejich excelentní představení bylo dovršeno v posledním dějství, kdy si s hráči soupeře doslova pohrávali a celkově zatížili třebíčské konto sedmnácti brankami.

Branky Žďáru: Kos 6, Melichar 4, Imramovský 3, M. Zerák 2, O. Zerák., O. Dvořák. Bez vyloučení. Třetiny: 7:2, 4:3, 6:0.
Sestava Žďáru: Dobrovolný, Krátký – O. Dvořák, Karásek, Velecký, F. Dvořák – Kos, M. Zerák, Tlustoš, Melichar, Imramovský, O. Zerák.