H. BROD ŽĎÁR N. S. 3:5

Už před úvodním střetnutím bylo jasné, že jeden mančaft z Vysočiny se bude muset z první ligy poroučet. Jistotu záchrany nemá ani vítěz celé série, kterého čeká ještě jedno kolo s lepším z dvojice Ostrava Paskov (zatím 0:2 na zápasy, pozn. autora).

Hroši vstoupili do zápasu jen se dvěma pětkami a od začátku vsadili na pozornou defenzivu. V brance dostal v klíčové fázi sezony přednost mladičký Lukáš Kratochvíl, a vedl si nadmíru dobře.

Opatrný florbal z obou stran přerušil až faul ve druhé třetině na Martina Zeráka. V přesilovce se nadvakrát prosadil Kos, čímž otevřel poprvé v zápase krátkou střelnici. Neuteklo ani 90 vteřin a Draci dvěma slepenými góly otočili na 2:1. Žďár se ale nenechal zastrašit a ještě v téže minutě vyrovnal Imramovský. Hra se poté znovu uklidnila a na další branky se čekalo až do poslední části.

Ze šaten vyběhli hosté nejlépe, jak mohli. Kapitán Melichar zužitkoval parádní souhru celé formace. Ještě veseleji bylo ve 47. minutě, kdy se rozpoutala druhá několikavteřinová přestřelka. Nejdříve Melichar svým druhým gólem zvýšil na 2:4. Krátce nato snížil z dorážky Suchý, jenže poslední slovo si opět vzal Hippos. Bratrská souhra přinesla bombu Martina Zeráka, která rozvlnila síť. Domácí už se přes velkou snahu do vyložené šance nedostali, naopak na druhé straně mohl zvýšit z trestného střílení hrající trenér Tlustoš, gól však už nepadl. „Vedeme 1:0, ale tím se pro nás nic nemění. Stále je nutné se plně koncentrovat," řekl po zápase Tlustoš.

Branky a nahrávky: 28. Lupač (Čapek), 29. Krajcigr (Suchý), 48. Suchý (Krajcigr) 27. Kos (Melichar), 29. Imramovský (F. Dvořák), 41. Melichar (Imramovský), 47. Melichar (Tlustoš), 49. M. Zerák (O. Zerák). Rozhodčí: Sochůrek, Šuvada. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 185. Třetiny: 0:0, 2:2, 1:3. Stav série: 0:1.

Hippos Žďár nad Sázavou: Kratochvíl Čechal, F. Dvořák, Karásek, Kos, Tlustoš, Melichar, O. Zerák, M. Zerák, Imramovský, Haman.